Nem lett meghosszabbítva a brüsszelezés Bicskéig - Kárpáti Iván jegyzete
A propaganda egyik legnagyobb veszélye, hogy egy idő után már nem a választókat győzi meg, hanem azokat, akik csinálják.
Az eltüntetett lapok esete - Dési János jegyzete
Most, ezekben a percekben is omlik össze az állami száz és ezer milliárdokból kitömött fideszes médiabirodalom. Megy is az óbégatás, hogy azért az is a magyar sajtó, meg ott is kollegák dolgoznak, meg ne kárörvendjünk, meg jajajaj.
Plakátok – Józsa Márta jegyzete
Plakátban speciel a magyar művészek hagyományosan remekeltek, csaknem a műfaj létezése óta. A szecesszió, a Bauhaus, az avantgarde, vagy például a magyar filmplakátok aranykorából visszanézve még inkább drámai az a vizuális mocsok, amelyet éveken keresztül bámultunk, inkább fel sem idézem, nem lesz könnyű elfelejteni, de hátha sikerül. A történelemkönyvekben majd visszanézhetjük őket, ahogy a Tanácsköztársaság vagy a zsidótörvények bevezetésekor használt szennyet, melynek következménye jól látjuk, hova vezetett.
Szögre akasztott hitvallás – Kárpáti Iván jegyzete
"Valljuk, hogy népuralom csak ott van, ahol az állam szolgálja polgárait, ügyeiket méltányosan, visszaélés és részrehajlás nélkül intézi" – ez is szerepel a ún. Nemzeti Hitvallásban, a baj tényleg nem a mondatokkal van.
Építsünk migránstábort! - Selmeci János jegyzete arról, hogy abba kéne hagyni a migránsozást
Te akarod behozni a migránsokat! Nem, te akarod behozni a migránsokat! - mondja egyik politikus a másiknak, majd megvádolja egyik a másikat azzal, hogy végre akarja hajtani a migrációs paktumot, mire a másik visszaszól az egyiknek, hogy migránstábort akarna építeni egy békés településre, ahol aztán minden rossz lesz, mert migránsok.
Orbánék keresztes hadjárata után - Hardy Mihály jegyzete
Sokat töröm a fejem azon, hogy vajon mi okozta az előző kormány és különösen Orbán Viktor dühödt és kíméletlen Budapest-ellenességét?
Nyuszimotor - Szénási Sándor jegyzete
A játékot fideszes politikusok osztogatták a kampányban, mégpedig bölcsődéseknek, figyelmen kívül hagyva az olyan gyerekségeket, mint jog, törvény, konkrétan egy 2011-es, amely tiltja, hogy nevelőintézményekben kampányolni lehessen. A választási eljárásról szóló törvény ugyanezt teszi, a Polgári Törvénykönyv pedig a képmáshoz való jog alapján előírja mindkét szülő beleegyezését ahhoz, hogy politikai ragadozók biodíszletként használhassák a csemetéjüket.
Politikai lövészárokharc az iskolapadban – Kárpáti Iván jegyzete
A jelenlegi rendszer egyik legnagyobb problémája éppen az, hogy nem minden család tud ugyanannyit befektetni a felkészülésbe. Az ország jelentős részének erre egyszerűen nincs lehetősége. Éppen ezért a felvételi sokszor nem pusztán tudást mér, hanem családi hátteret is.
Takard el magad! – Szénási Sándor jegyzete
17/01/2024 18:02
| Szerző: Szénási Sándor/Klubrádió
Az Alexandra egyik könyvesboltjának tájékoztatója szerint a 18 év alatti személyek nem mehetnek át a felnőtt, fóliákkal pöttyözött részlegbe, csak az ifjúsági részen tartózkodhatnak, ahol – legalábbis a legjobb remények szerint – nem tenyészik a máshol kitakarásra ítélt bűn, viszont virul az ártatlanság paradicsomi kertje.
Az, hogy Magyarország genezise sok tragikus, humoros, kínos, elviselhető és szégyenteljes állapot után most az abszurd fokozatnál tart, egyáltalán nem jelenti azt, hogy ez a magyarok evolúciójának végső stádiuma lenne. Maga Abszurdisztán is egy belső fejlődéssel még bőven rendelkező létezési forma, lehet abszurdabb, még abszurdabb, és legabszurdabb, és most valahol középen lehetünk.
Ha az LMBTQ-tartalmakkal joggal gyanúsítható kiadványok fóliázása az egyik első bátor lépés a hülyeség bugyrai felé, a második nyilván magának a fóliának is tilalom alá helyezése, vagyis nem csak az elfátyolozott könyv címe, és feltételezhető témája titok, de a fólia látványa is, nyilván azért, mert a mérgező tartalom esetleg átüt a nejlonon, onnan átszivárog a kiskorú személy agyába, és máris kész a károkozás.
Azt írja a Privátbankár.hu, hogy az Alexandra egyik könyvesboltjának tájékoztatója szerint a 18 év alatti személyek nem mehetnek át a felnőtt, fóliákkal pöttyözött részlegbe, csak az ifjúsági részen tartózkodhatnak, ahol – legalábbis a legjobb remények szerint – nem tenyészik a máshol kitakarásra ítélt bűn, viszont virul az ártatlanság paradicsomi kertje.
Persze vannak, akik ezt a helyzetet egyszerűen gettósításnak nevezik, mások megengedőbben túlteljesítésnek, ami Magyarisztán régi betegsége, és abból jön, hogy mivel nálunk a bármilyen politikai rendszerhez való alkalmazkodás tömegsport, kitűnni, és zsíros álláshoz jutni csak túlteljesítéssel lehetséges. A hülyeség fokozásával, magyarul, ami a felsőbbség ajkára mindig elismerő mosolyt csal, látván, hogy nyomában a népesség IQ-jával már padlót lehet söpörni, és ahol, abban a mélységben, már a világhatalmak is oxigénhiánnyal küzdenek.
Igen, mert a meztelen, le nem fóliázott könyvekkel nem pusztán Soros, a libsik, a dollárbaloldal, és egyebek ciánozzák ki a magyarokat a világból, hanem egyenesen a világhatalmak teszik ezt, bár gyilkos természetük most még világosabb, mint kiterjedésük.
Ezt onnan gondolom, hogy egy énekesnő, akit én énekelni sosem hallottam, tehát nincs véleményem róla egyáltalán, azt nyilatkozta, hogy miután megtért Istenhez, és az ő színe előtt kötött házasság csodáit reklámozta, mégiscsak elvált, és azóta folyamatosan hazugozzák, képmutatózzák stb. Ez neki fáj, ami érthető.
A helyzet az – tette hozzá –, hogy aki Isten nevét a szájára veszi, akinek van nemzeti érzelme, az ellenségkép lesz a világhatalmaknak. Ő, egyszál maga is pusztítandóvá válik tehát, ha jól értjük, ami rémisztő. Márpedig a fóliázás is a keresztény erkölcs nevében történik, hogyne váltaná ki a mondott világhatalmak gyűlöletét, ha az ifjúságot még hatásosabban zárjuk el bűzös leheletük elől.
A díva meg a fólia, ők ma nekünk az erős bástyák.
Szénási Sándor jegyzete az Esti gyors 2024. január 17-i adásában hangzott el.

