A Klubrádió publicisztikai oldala
A Klubrádió munkatársainak - Dési János, Hardy Mihály, Józsa Márta, Kárpáti Iván, Kárpáti János, Rózsa Péter, Selmeci János és Szénási Sándor - jegyzetei hanggal és írásban.
A Klubrádió publicisztikai oldala
A Klubrádió munkatársainak - Dési János, Hardy Mihály, Józsa Márta, Kárpáti Iván, Kárpáti János, Rózsa Péter, Selmeci János és Szénási Sándor - jegyzetei hanggal és írásban.
Vajon miről beszélget az ember a kenőpénz átadása után? A budapesti korrupciós ügy kulcsfigurája azt vallotta az ügyészségen, hogy az egyik meggyanúsított politikust egy közös kirándulás során fizette le.
A hatalom piramisának csúcsán levőket súlyos büntetőjogi felelősség terheli az elmúlt 16 évben elkövetett bűnökért. Ezt szerintem a lelkük mélyén talán még ők is tudják. Orbán Viktortól kezdve Rogán Antalon át egészen a milliárdos lopásokat aláírásukkal szentesítő különféle főigazgatókig, helyettes államtitkárokig, főosztályvezetőkig meg akár a falusi polgármesterekig.
Furcsa, mondhatni sírontúli dologról számolt be a Telex. Az agonizáló, pusztuló Fidesz médiabirodalom egyik bulvárlapja, a Ripost print kiadása ugyan már 2022-ben megszűnt, az online verzió azonban egészen június 15-ig elvegetált, akkor zárták be, az előző napi címoldal azonban fennmaradt a neten. A zárás napján 22 ezer fölött volt az olvasottság. Ami nem sok.
A propaganda egyik legnagyobb veszélye, hogy egy idő után már nem a választókat győzi meg, hanem azokat, akik csinálják.
Most, ezekben a percekben is omlik össze az állami száz és ezer milliárdokból kitömött fideszes médiabirodalom. Megy is az óbégatás, hogy azért az is a magyar sajtó, meg ott is kollegák dolgoznak, meg ne kárörvendjünk, meg jajajaj.
Plakátban speciel a magyar művészek hagyományosan remekeltek, csaknem a műfaj létezése óta. A szecesszió, a Bauhaus, az avantgarde, vagy például a magyar filmplakátok aranykorából visszanézve még inkább drámai az a vizuális mocsok, amelyet éveken keresztül bámultunk, inkább fel sem idézem, nem lesz könnyű elfelejteni, de hátha sikerül. A történelemkönyvekben majd visszanézhetjük őket, ahogy a Tanácsköztársaság vagy a zsidótörvények bevezetésekor használt szennyet, melynek következménye jól látjuk, hova vezetett.
"Valljuk, hogy népuralom csak ott van, ahol az állam szolgálja polgárait, ügyeiket méltányosan, visszaélés és részrehajlás nélkül intézi" – ez is szerepel a ún. Nemzeti Hitvallásban, a baj tényleg nem a mondatokkal van.
Te akarod behozni a migránsokat! Nem, te akarod behozni a migránsokat! - mondja egyik politikus a másiknak, majd megvádolja egyik a másikat azzal, hogy végre akarja hajtani a migrációs paktumot, mire a másik visszaszól az egyiknek, hogy migránstábort akarna építeni egy békés településre, ahol aztán minden rossz lesz, mert migránsok.