Az eltüntetett lapok esete - Dési János jegyzete
Most, ezekben a percekben is omlik össze az állami száz és ezer milliárdokból kitömött fideszes médiabirodalom. Megy is az óbégatás, hogy azért az is a magyar sajtó, meg ott is kollegák dolgoznak, meg ne kárörvendjünk, meg jajajaj.
Plakátok – Józsa Márta jegyzete
Plakátban speciel a magyar művészek hagyományosan remekeltek, csaknem a műfaj létezése óta. A szecesszió, a Bauhaus, az avantgarde, vagy például a magyar filmplakátok aranykorából visszanézve még inkább drámai az a vizuális mocsok, amelyet éveken keresztül bámultunk, inkább fel sem idézem, nem lesz könnyű elfelejteni, de hátha sikerül. A történelemkönyvekben majd visszanézhetjük őket, ahogy a Tanácsköztársaság vagy a zsidótörvények bevezetésekor használt szennyet, melynek következménye jól látjuk, hova vezetett.
Szögre akasztott hitvallás – Kárpáti Iván jegyzete
"Valljuk, hogy népuralom csak ott van, ahol az állam szolgálja polgárait, ügyeiket méltányosan, visszaélés és részrehajlás nélkül intézi" – ez is szerepel a ún. Nemzeti Hitvallásban, a baj tényleg nem a mondatokkal van.
Építsünk migránstábort! - Selmeci János jegyzete arról, hogy abba kéne hagyni a migránsozást
Te akarod behozni a migránsokat! Nem, te akarod behozni a migránsokat! - mondja egyik politikus a másiknak, majd megvádolja egyik a másikat azzal, hogy végre akarja hajtani a migrációs paktumot, mire a másik visszaszól az egyiknek, hogy migránstábort akarna építeni egy békés településre, ahol aztán minden rossz lesz, mert migránsok.
Orbánék keresztes hadjárata után - Hardy Mihály jegyzete
Sokat töröm a fejem azon, hogy vajon mi okozta az előző kormány és különösen Orbán Viktor dühödt és kíméletlen Budapest-ellenességét?
Nyuszimotor - Szénási Sándor jegyzete
A játékot fideszes politikusok osztogatták a kampányban, mégpedig bölcsődéseknek, figyelmen kívül hagyva az olyan gyerekségeket, mint jog, törvény, konkrétan egy 2011-es, amely tiltja, hogy nevelőintézményekben kampányolni lehessen. A választási eljárásról szóló törvény ugyanezt teszi, a Polgári Törvénykönyv pedig a képmáshoz való jog alapján előírja mindkét szülő beleegyezését ahhoz, hogy politikai ragadozók biodíszletként használhassák a csemetéjüket.
Politikai lövészárokharc az iskolapadban – Kárpáti Iván jegyzete
A jelenlegi rendszer egyik legnagyobb problémája éppen az, hogy nem minden család tud ugyanannyit befektetni a felkészülésbe. Az ország jelentős részének erre egyszerűen nincs lehetősége. Éppen ezért a felvételi sokszor nem pusztán tudást mér, hanem családi hátteret is.
Reng a föld április 12. óta - Dési János jegyzete
Emelje fel a kezét, aki emlékszik arra, hogy a Fidesz-uralom idején egy kisebb hadsereg szállta volna meg Matolcsy György otthonát, hogy végigtúrták volna Matolcsy Ádám hivatali helyiségeit, néhány százmilliárdot keresve, hogy Mészáros Lőrincre rárúgták volna hajnalban az ajtót, miközben Várkony Andrea úgy aludt a mellkasán mint egy kisbababa (saját szíves közlése) és néhány közbeszerzés zavaros ügyeit firtatták volna.
Írás a falon - Szénási Sándor jegyzete
1/04/2026 18:06
| Szerző: Szénási Sándor/Klubrádió
Akárhogy is fordul a választás, már semmi sem lesz ugyanolyan, mint volt tegnap, mondta Szentpéteri Nagy Richard a Klubrádió választási műsorában, és valószínűleg igaza is van.
De ne vádoljuk őket pusztán náci szimpátiával, a konnektivitásnak hódolva használnak sztálini fogásokat is a koncepciós perek idejéből: idegen kémnek, hazaárulónak neveznek ki embereket, csak mert merészelnek nem Orbánék magántulajdonként viselkedni. Az már a két gyilkos diktatúra közös kincse, amibe a mai magyar rezsim belemarkol, hogy tudniillik titkosszolgálatok rontanak rá egy ellenzéki pártra, hogy tönkre tegyék. Vagy az, hogy a szolgálatok pénzéből kevésbé látható szabadcsapatokat építenek, ahogy ezt Szabó Bence százados elmondta.
Tegyük hozzá - és ez nem felmentés semmi alól, sőt-, hogy ezek az eltanult módszerek egyelőre fenyegetések, konkrét erőszak és perek nélkül, valahogy úgy, ahogy a bibliai Belsazar király lakomáján jelenik meg egy emberi kéz a falon, és felírja a 'mene', 'tekel' szavakat, vagyis hogy megszámláltattál, megmérettél, és utána az 'ufarszin' szót, ami azt jelenti, országod felosztatik. Átvitt értelemben a történet egy fenyegető veszélyre utal, konkrétan persze arra is, hogy a király uralmának vége.
A fenyegető veszély az, hogy Orbán nem áll meg a puszta törvénytiprásnál, és a nyílt fenyegetéseknél, mert az erőszak fenevadjának, amit elszabadított, egy idő után, ha akar, sem tud ura lenni. A konkrét ok pedig hogy Belsazar-Orbán rendszerének, az alakoskodó, hazudozva fojtogató Patyomkin-rezsimnek vége. Vagy eltűnik, feloszlattatik, vagy nyílt diktatúrába próbál fordulni. Az ország hangulatát és azt tekintve, hogy pár hónap alatt sokkal többet tudtunk meg a valódi természetéről, és arról a nyilvánvaló romlottságról, ami a rezsim névadójának természetét írja le, ez utóbbinak kevés az esélye. De a diktatórikus kísérletből előálló polgárháborús állapotnak sok.
Nem kell szeretni Magyar Pétert. Nem kell tiszásnak lenni. Nem kell kötelezően egyetérteni azzal, akivel nem tudsz. Nagyon egyszerűen csak hazafinak kell lenned. Jó mérnöknek, informatikusnak, agrártermelőnek, aki végre a szakmájával akar békében foglalkozni, és nem óvóhelyen dekkolni, mert a pincében legalább nem őrjöng a hivatalos gyűlölet. Elég apának, anyának lenned, aki gondol a gyerekei jövőjére.
Ha csak ennyit gondolsz át, tudod, mit kell tenned.
Szénási Sándor jegyzete a szerző felolvasásában hangzott el 2026.04.01-jén az Esti gyorsban.

