„Zajlik
Publicisztika
Hazugság, diktatúra a neved – Dési János jegyzete
Publicisztika

Hazugság, diktatúra a neved – Dési János jegyzete

A Fidesz 2010-es hatalomra jutása után a diktatórikus rendszer újbóli kiépülésével drámaiak a változások s egész újságíró nemzedékek nőnek bele a direkt hazugságok gyártásába a kormánypárti médiában dolgozva, amely ellen nincs nyoma, hogy tenni próbálnának.

A béke illúziója - Kárpáti Iván jegyzete
Publicisztika

A béke illúziója - Kárpáti Iván jegyzete

Izrael is megosztott, az ország biztonsága mindenkinek prioritás, viszont minden más vita tárgya, így Netanjahu miniszterelnök politikája is. Ameddig háború van, addig ő is hatalmon van, de ha ő bukik, egyáltalán nem garantált a béke.

Vigyázó szemünket Pekingre vessük? – Rózsa Péter jegyzete

7/03/2024 18:01

| Szerző: Rózsa Péter

Magyar–kínai két jó barát – jól hangzik. Miközben szegény Deutsch Tamás éppen most azzal riogat minket, hogy a brüsszeli globalisták veszélyeztetik a mi nemzeti szuverenitásunkat, addig Deutsch Tamás másik fele kínai rendőrök felügyeletére bízza ezt a szuverenitás ügyet.

2024. március 07. Esti gyors-részlet (2024.03.07. Rózsa Péter jegyzete)
02:08
00:00
Egyre csak tágul a magyar világ – kelet felé. Március 14-től már vízum nélkül utazhatunk Kínába.

Tömegek zúdulnak hamarosan a keleti birodalomba induló repülőjáratokra, csak győzzék a légitársaságok! Nincs is jobb és szebb teljesült álma a magyaroknak, mint ez. És ha már mi megyünk Kínába, az is jön tovább felénk. Hamarosan a magyar rendőrökkel együtt kínai rendőrök fognak masírozni az utcákon. Erről állapodott meg a mi belügyminiszterünk a kínaival. Magyar–kínai két jó barát – jól hangzik. Tehát, miközben szegény Deutsch Tamás éppen most azzal riogat minket, hogy a brüsszeli globalisták veszélyeztetik a mi nemzeti szuverenitásunkat, addig Deutsch Tamás másik fele kínai rendőrök felügyeletére bízza ezt a szuverenitás ügyet. A koreai és szintén kínai akkumulátorgyárakban dolgozó pakisztáni, thaiföldi és más ázsiai országokból verbuválódott vendégmunkássereg pedig annyira szuverén, hogy lassan majd ők is átvehetik öröklakásaikat, mint annak idején az ideiglenes hazánkban tartózkodó szovjet hadsereg tisztjei. Ez a helyzet is van annyira bolond, mint akkor, a Kádár-korban volt, legalább annyira nyakatekerten kellett a rendszer magyarázatát adni, mint most.

A kegyelmi ügy persze már meztelenné tette a királyt, így lassan beteljesül, amit annak idején jó tizenhárom évvel ezelőtt maga mondott, hogy ne azt figyeljék, amit mond, hanem amit tesz. Hát most éppen ez van, egyre többen azt figyeljük mit tesz ő és kormánya ahhoz képest, hogy mit beszél. Ez a távolság is annyira nő, mint a keletre való nyitással, a kínai vízummentességgel a magyar világ.

Persze arról sem kell sajnos megfeledkeznünk, hogy mindeközben a nyugati világ felé záródnak bizonyos utak. Kínai vízummentesség egyfelől és amerikai vízumkényszer réme másfelől. Nagyon magyaros és szuverén, nemdebár?

Rózsa Péter jegyzete a 2024. március 7-i Esti gyorsban hangzott el.