Nem lett meghosszabbítva a brüsszelezés Bicskéig - Kárpáti Iván jegyzete
A propaganda egyik legnagyobb veszélye, hogy egy idő után már nem a választókat győzi meg, hanem azokat, akik csinálják.
Az eltüntetett lapok esete - Dési János jegyzete
Most, ezekben a percekben is omlik össze az állami száz és ezer milliárdokból kitömött fideszes médiabirodalom. Megy is az óbégatás, hogy azért az is a magyar sajtó, meg ott is kollegák dolgoznak, meg ne kárörvendjünk, meg jajajaj.
Plakátok – Józsa Márta jegyzete
Plakátban speciel a magyar művészek hagyományosan remekeltek, csaknem a műfaj létezése óta. A szecesszió, a Bauhaus, az avantgarde, vagy például a magyar filmplakátok aranykorából visszanézve még inkább drámai az a vizuális mocsok, amelyet éveken keresztül bámultunk, inkább fel sem idézem, nem lesz könnyű elfelejteni, de hátha sikerül. A történelemkönyvekben majd visszanézhetjük őket, ahogy a Tanácsköztársaság vagy a zsidótörvények bevezetésekor használt szennyet, melynek következménye jól látjuk, hova vezetett.
Szögre akasztott hitvallás – Kárpáti Iván jegyzete
"Valljuk, hogy népuralom csak ott van, ahol az állam szolgálja polgárait, ügyeiket méltányosan, visszaélés és részrehajlás nélkül intézi" – ez is szerepel a ún. Nemzeti Hitvallásban, a baj tényleg nem a mondatokkal van.
Építsünk migránstábort! - Selmeci János jegyzete arról, hogy abba kéne hagyni a migránsozást
Te akarod behozni a migránsokat! Nem, te akarod behozni a migránsokat! - mondja egyik politikus a másiknak, majd megvádolja egyik a másikat azzal, hogy végre akarja hajtani a migrációs paktumot, mire a másik visszaszól az egyiknek, hogy migránstábort akarna építeni egy békés településre, ahol aztán minden rossz lesz, mert migránsok.
Orbánék keresztes hadjárata után - Hardy Mihály jegyzete
Sokat töröm a fejem azon, hogy vajon mi okozta az előző kormány és különösen Orbán Viktor dühödt és kíméletlen Budapest-ellenességét?
Nyuszimotor - Szénási Sándor jegyzete
A játékot fideszes politikusok osztogatták a kampányban, mégpedig bölcsődéseknek, figyelmen kívül hagyva az olyan gyerekségeket, mint jog, törvény, konkrétan egy 2011-es, amely tiltja, hogy nevelőintézményekben kampányolni lehessen. A választási eljárásról szóló törvény ugyanezt teszi, a Polgári Törvénykönyv pedig a képmáshoz való jog alapján előírja mindkét szülő beleegyezését ahhoz, hogy politikai ragadozók biodíszletként használhassák a csemetéjüket.
Politikai lövészárokharc az iskolapadban – Kárpáti Iván jegyzete
A jelenlegi rendszer egyik legnagyobb problémája éppen az, hogy nem minden család tud ugyanannyit befektetni a felkészülésbe. Az ország jelentős részének erre egyszerűen nincs lehetősége. Éppen ezért a felvételi sokszor nem pusztán tudást mér, hanem családi hátteret is.
Utánlövés - Rényi András írása
13/01/2024 16:12
| Szerző: Rényi András
Az egész történet olyan kerek, mintha furfangos spin doctorok eszelték volna ki, azt megelőzendő, hogy az ügy mégis bíróság elé kerüljön. Az ellenkeresetet majd visszavonják, és az igazgató menesztése után ugyan ki kezdemányezné hivatalból az új illegális építmény lebontását...? Illiberális win-win helyzet: a kereszt is áll, a jogállam is áll. Az egyik törvénytelen, a másik tehetetlen, – a lényeg az, hogy Menczer Tamás győzzön.
Néhány hete ironikus hangvételű cikkben tettem itt szóvá, hogy Menczer Tamás államtitkár milyen bátor keresztesvitézként szegült szembe az alattomos, magukat környezetvédőknek álcázó keresztényellenes összeesküvőkkel, akik meg akarták volna akadályozni őt és kereszténydemokrata párttársait abban, hogy visszaállítsák a Nagy-Szénás hegyen korábban engedély nélkül emelt, majd a nyár végén eltűnt fakeresztet.
(A fenti, egymondatos összefoglalásban ötször (!) kellett leírnom a KERESZT szót: bár rutinos stiliszta énemnek fáj a többszörös szóismétles, a dolog pontosan mutatja meg a szimbólumokkal való politizálás kényszerítő erejét és pusztító természetét.)
Arról írtam, hogy a szimbólumok körül keltett harcias hisztéria (illetve a mögötte meghúzódó, végtelenül szimpla, ám annál nyersebb politikai érdek) megint fölülír egy szakpolitikai – környezet- és természetvédelmi – megfontolást: mi több, szembefordul az érvényben levő törvényi szabályozással. Ez persze a hitbuzgó képviselőt nem zavarja abban, hogy még az előtt zászlót bontson ebben az „elvi” kérdésben, hogy a független bíróság érdemben megvizsgálta volna a Duna-Ipoly Nemzeti Park elutasító határozatának jogszerűségét. „E jelben győzni fogsz, Tamás!” – ironizáltam a héven (valójában a biztonsági játékon), amellyel a politikailag felkent, nagyhangú korifeus a vallásszabadság nevében megvívja élethalál-harcát egy halkszavú, védtelen hivatalnokkal szemben.

Nos, nem kellett hozzá két hónap, és Tamás csakugyan győzött: a kereszt újra áll a Nagy-Szénás fennsíkján és fennen hirdeti a kereszténydemokrata hitbuzgalom és elvhűség diadalát: és az álszent keresztényüldöző sem jogászkodhat és szabotálhat többé a hivatala élén. Bravó, Tamás!
(Post scriptum: csak azt nem értem, hogy miért kell a rettenthetetlen Győzőnek utólag a facebookon azon sajnálkoznia, hogy nem tudott a kirúgott igazgató betegségéről, aki amúgy is távozott volna hivatalából. „Feltehetően mindketten azt gondoljuk, hogy a vitánkban igazunk van. De függetlenül attól, hogy kinek van igaza, ha tudtam volna, hogy beteg, nem kezdtem volna nyilvános vitába vele...”)
De Tamás, minek ez a lovagiasságnak látszó gyengeség? Inkább légy büszke bátor kiállásodra: lám, egyszerű civil magyarok is megértették példádat és intésedet, és önzetlenül magukra vállalták a feladatot. Fölvittek egy frissen ácsolt keresztet a Nagy-Szénásra – és fölállították oda, ahova követelted. Vezetőjük, noha maga nem templomjáró ember, névvel-címmel vállalta is a jogsértést: „Én polgári engedetlenségből úgy döntöttem, hogy vállalom a büntetőjogi felelősséget, és ezt a keresztet, ha törik, ha szakad, vissza fogom állítani a helyére.”
Ha törik, ha szakad.
Ez a te igazi győzelmed, Tamás: hogy vidéki, talpas civilek immár „polgári engedetlenségből”, maguktól sújtják a porba a ”jogállam” lopakodó ármányát. Az meg, hogy – mint az RTL híradójának mondták – számukra a kereszt a béke szimbóluma is, csak hab a tortán: külügyi államtitkárként tekintheted akár személyes bóknak is.
(Az egész történet olyan kerek, mintha furfangos spin doctorok eszelték volna ki, azt megelőzendő, hogy az ügy mégis bíróság elé kerüljön. Az ellenkeresetet majd visszavonják, és az igazgató menesztése után ugyan ki kezdeményezné hivatalból az új illegális építmény lebontását..? Illiberális win-win helyzet: a kereszt is áll, a jogállam is áll. Az egyik törvénytelen, a másik tehetetlen, - a lényeg az, hogy Menczer Tamás győzött.).

