„Köszönjük,
A lényeg

Orbán: Brüsszel bosszút áll a magyar fiatalokon

13/01/2023 09:28

| Szerző: Klubrádió

Orbán Viktor ma reggel - hosszú szünet után – újra "interjút" adott a Kossuth Rádióban. Számos téma ("jól" működő magyar gazdaság, "elhibázott szankciók", Brüsszelt is frusztráló méretű pénzügyi tartalékok) az EU által felfüggesztett Erasmus-program is szóba került, amelyből azokat a magyar egyetemeket zárták ki, amelyeket a kormány alapítványi működésbe adott, de az alapítványokat a saját pártkatonáival töltötte fel.

Hogyan készüljenek az egyetemisták? – vetette fel ennek örvén Törőcsik Zsolt műsorvezető.

Miniszterelnöki interjú a Kossuth rádióban
"Nemzeti érdek, hogy okos diákjaink legyenek". Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
 
 

 

"Ugyanúgy készüljenek, ahogy eddig, a hallgatók a jövőben is mehetnek majd külföldi egyetemekre. A magyar diákok nem fognak kárt szenvedni. Ha Brüsszel nem fizeti ki az ösztöndíjakat, akkor majd mi kifizetjük – ígérte Orbán Viktor, aki nemzeti érdeknek nevezte, hogy Magyarországnak "okos diákjai" legyenek.

Orbán szerint Brüsszel bosszút áll a magyar fiatalokon.