
Tagosítás - Szénási Sándor jegyzete
Ukrajna igazán egy szót sem szólhat, amiért az amerikaiak a háta mögött tárgyalják le az oroszokkal a tűzszünet, és majd a béke kérdését is, mert az Unió is kiskorú státusban van. Nincs köze a nagyok dolgához, akkor se, ha amúgy az az ő legsajátabb dolga lenne: a végén megmondják neki, hogy merre hány óra, és alászolgája.

Maffiaállam mozgalmas hétköznapjai - Kárpáti Iván jegyzete
Most, hogy Matolcsy ment és a belpolitikai helyzet is kiélezett, nem kizárt, hogy példát statuálnak velük, megmutatják, hogy üldözi a korrupciót a jó cár, akit átvertek a bojárok. A rendőrség mindenesetre nyomoz. Azt persze nem tudhatjuk, hogy ez nem egy tárgyalási stratégia része-e. Nyomásgyakorlás az állami szerveket felhasználva, hogy esetleg ebből az űrből is látható vagyonból, mennyi kerüljön át az uralkodó családhoz.

A zebra, a legerősebb állat - Dési János jegyzete
Nem véletlen, hogy a zebra annyira népszerű mostanában. Például a zebratartásra igencsak alkalmas klímájú Hatvanpuszta zsebdiktátora, esetleg magyar hangja és brieftaschnija – Mészáros – zebrákat tart. Mert a zebra menő. Annyit érsz, amennyi zebrád van.

Nőválasztás – Józsa Márta jegyzete
Az utált adófizetésnek volna egy nem gyakran hangsúlyozott eszmei tartalma is. A kincstárba befizetett összeg arra is jogosít, hogy beleszóljon az adófizető a közügyekbe. Na de aki nem fizet, az ne is kérdezzen – mondhatja később egy férj, főnök vagy épp az a Holdról is látszó alak, aki lassan egyszemélyben lesz megmondója annak is, hogyan főzzük a paprikás krumplit.

Fantázia-torna Matolcsyval – Dési János jegyzete
Matolcsy, a fia és barátai, rokonai, üzletfelei talán csak pár száz vagy pár ezer milliárdot tüntettek el a közösből. De Matolcsy nem szerelte le a kapcsolókat, és valószínűleg a Pride-ra sem látogat ki, nincs is semmiféle botrány. Jó, az ÁSZ munkatársai próbálkoznak, de valószínűleg ők sem fogják idén a prémium-feltételeket teljesíteni, ha még egy hiányzó százmilliárdos tételt találnak.

Nagyon nagy a baj – Selmeci János jegyzete a túlélési gyakorlathoz
Szó sincs arról, hogy mi újságírók valamiféle hősök lennénk, viszont egy jogállam, egy szabad társadalom elengedhetetlen részei. Normálisan megélni ebből a munkából már rég nem lehet – higgyék el, hogy az idősebb kollégáim a 2007-es fizetésükért dolgoznak – és újra meg újra felmerül bennünk, hogy ebben a rendszerben, meg a közösségi média korában egyáltalán meg tudunk-e felelni az újságírói minimumnak, tudunk-e kérdezni, tudjuk-e ellenőrizni még a hatalmat, tudunk-e igazat írni.

Állami vacak vs. túlélés - Rózsa Péter jegyzete
Magyar Villamos Művek 2023 elejétől 2024 októberéig nagyjából 8,5 milliárd forint értékben jelentetett meg hirdetéseket. Ami a lényeg, ennek az összegnek körülbelül a háromnegyede kifejezetten kormánypárti médiumokhoz ment. Ehhez képest a napi 150-200 ezres hallgatottságú Klubrádió félévente kénytelen gyűjteni.

Beszélgetés Vologyával - Szénási Sándor jegyzete
publiSok-sok jutifali jön még, amíg Putyin kegyesen beleegyezik abba, hogy csak nagyot nyerjen, de nem mindent, és Trump végre megengedi, hogy a Nobel-békedíj tiszteletét tegye a markában.
Akik nagyon sokat köszönhetnek Orbánnak – Neuman Gábor jegyzete
25/05/2024 15:00
| Szerző: Neuman Gábor/Klubrádió
Mészáros, Csányi, Garancsi, Tiborcz, Schmidt, Simicska, Széles: nem kell visszavinniük az üvegeket.
Csak 2014-ben került be a gazdagok közé, 7.7 milliárddal. Szóra sem érdemes. Bár, sokan találgattak azzal kapcsolatban, hogy mivel, hogyan jött össze ez a közel 8 milliárd, de még nem ütötte át akkor az érzékenységi küszöböt, sőt még viccelődtek is vele az újságírók, és Lőrinc is jókedvűen nyilatkozott. „Legyetek bátorak!” – mondta. 2017-ben aztán bekövetkezett a fordulat, és 120 milliárdra növelte a vagyonát a nemzet gázszerelője, hogy aztán 2024-re, Ő legyen az ország leggazdagabbja 990 milliárddal.
A legkiegyensúlyozottabb gazdagodás Csányi Sándoré, aki már 2002-ben is milliárdosként tengette napjait, 15 milliárddal, és szép lassan 700 milliárdig jutott, hogy Ő legyen a második leggazdagabb a honban.
Garancsi István, Orbán Viktor kötéltársa, a pókmajom szerint: „A kezdeti keresgélés után a legtöbb mászó rátalál az igazi kötéltársra, akivel ugyanazok a kis sziklák hozzák lázba, akit ugyanazok a titokzatos nagyfalak izgatnak és az is hamar kiderül, hogy mindkettőjük szerint ők a klubban a legjobbak.” Szóval a kötéltárs 2011-ben vágott neki a meggazdagodásnak 9,5 milliárddal, és a Market Építő Zrt-vel, hogy idénre 172 milliárdig jusson, és megkaparintsa a 9-ik helyet a leggazdagabbak között.
Miniszterelnökünk veje, Tiborcz István jól házasodott, mondhatni. Vacak 35 milliárddal vágott neki a meggazdagodásnak, sőt még talán mínuszból is indult az Elios ügy miatt, amit aztán a magyar állam ellensúlyozott Brüsszelnek (visszafizették a gyanús pénzeket), de mostanra már 100 milliárd fölé jutott, amit a Gránit Banknak is köszönhet, illetve csak a Gránit banknak köszönheti, hogy a 19-ik legyen a gazdagok versenyfutásában.
Schmidt Mária örökölt pár milliárdot az előző rendszerben, amivel aztán addig spórolt, hogy 99 milliárdig meg sem állt. Ő a XX. Század Intézet, a XXI. Század Intézet, a Kertész Imre Intézet, és a Terror Háza Múzeum főigazgatója. Az álláshalmozó persze, hogy meggazdagodott. Ilyen jól fizetik nálunk a muzeológusokat, és a történészeket.
Érdekes, hogy Simicska Lajosnak, szinte teljesen elszálltak a befektetései, és az utóbbi években nincs jele, hogy részt venne az üzleti életben. 2021-ben már csak 23.8 milliárdja volt, ami, lássuk be fillérek…
Széles Gábor 2002-ben vacak 32 milliárddal kezdte, hogy aztán 238 milliárdjával a 8-ik leggazdagabb lehessen. A Videoton megtette, amit megkövetelt a Széles.
Egyelőre ennyit a gazdagokról, akik sokat, nagyon sokat köszönhetnek Orbánnak, és feltételezhetően, ha kissé össze is kell húzni a NER nadrágszíját, nem kell az üvegvisszaváltással bajlódniuk.
Helyreigazítás, június 6.: A cikk állításával szemben sem a Maqvar Népraizi Múzeum, sem a Maqvar Zene Háza projektek meqvalósításában a Market Építő Zrt. semmilyen módon nem vett részt. Így az ezt állító mondatot töröltük.
Neuman Gábor jegyzete a Hetes Stúdió 2024. május 25-i adásában hangzott el.