Öltönyösök - Szénási Sándor jegyzete
Mármost hülye a rendszer, vagy sem? Ha nem hülye, akkor Kovács-Bunát sem tette volna meg megbízott igazgatónak a Szőlő utcában, de ha már, a debreceni tökig sáros igazgatóhelyettest aztán végleg mellőzte volna. De nem. A NER láthatóan büszkén vonul, pocsolyából szarba lép.
Amikor elfogynak a szakemberek - Kárpáti Iván jegyzete
Amikor elfogynak a szakemberek, nem megoldást keresnek, hanem trükköznek. Szabályokat hajlítanak, felelősséget tolnak lejjebb, orvosokat vezényelnek át saját szakterületüktől távol, sokszor írásos garanciák és megfelelő bérezés nélkül. Ha baj van, a felelősség az övék. Ha működik, a vezetés pipálhatja a spórolást.
Gazember, aki a verést helyesli - Dési János jegyzete
A verés fontos eleme a hagyományok láncolatának. Nehogy már az államra bízott gyerek kimaradjon ebből a közös nemzedéki élményből. Twist Olivért is verték, mégis milyen híres lett. Le a belpesti kényeskedéssel és sipákolással. Fenékig.
Mi szültük Twist Olivért – Józsa Márta jegyzete
Nincs okunk feltételezni azt, hogy bárki levonta volna ennek a két évszázada megírt történetnek a tanulságait.
A magyar gyerek az új migráns, én pedig fel vagyok b... - Selmeci János jegyzete
Mindenki tudja, hogy szörnyű dolgok történnek az állami gondozott gyerekekkel, és tudjuk, hogy ezeknek egy részét éppen azok tussolják el, akiknek ezekre a gyerekekre kellene vigyázniuk.
A háromszázalékos csapda - Rózsa Péter jegyzete
A kormány magánberuházásokat minősít nemzetgazdaságilag kiemeltté? A Szilas-park nevű vállalkozás ennek az állatorvosi lova.
Hulladékok - Szénási Sándor jegyzete
Trump mintha csak arra emlékezne, ami a fejében motoz, a külvilág csupán zaj a számára.
Megbuktak? - Selmeci János jegyzete
Nekik a védtelen gyerekeket megillető biztonságnál, és a korábbi áldozatoknak járó elégtételnél sokkal fontosabb volt, hogy őket senki se tehesse felelőssé az államra bízott gyermekek bántalmazásáért, és a Szőlő utcai botrány ne veszélyeztesse a választási győzelmüket.
A legvidámabb barakk produkció – Dési János jegyzete
31/05/2025 15:11
| Szerző: Dési János/Klubrádió
| Szerkesztő: Szikora Gábor
A legvidámabb barakkot azért kell meglátogatnia a honban mindenkinek, hogy kiderüljön, itten minden a legnagyobb rendben van, az élet szép. Hiszen működik nekünk legvidámabb barakkunk, ami még a bolgároknak sincs – hiába nagyképűsködnek most a hülye eurójukkal. Pengő, milpengő, milforint – ez a szittya harcmodor.
Zokogás tört ki a legvidámabb barakk ajtaján, de Tiborcz István szerint ez csak az ukránok miatt van, tessék gyorsan megvenni a családi jegyet, mielőtt Soros azt is elveszi tőlünk.
A sor lassan fogyott, mert Tiborcz, aki a jegyet árulta, csak készpénzt fogadott el, és akkurátusan fillérre kiszámolta mindenkinek a visszajárót, mert üzletben első a tisztesség. Azt is hozzátette, bent pompás a világítás, hiszen ő szerelte be.
Az emberek lehajtott fejjel várakoztak, hogy sorra kerüljenek, a gyerekek sem viháncoltak, néhány asszony az előre csomagolt rántott húsos szendvicset bontotta ki a családnak. Órák óta álltak már sorban. Mert a legvidámabb barakk produkció kötelező látványosság. Mindenkinek kellett kérnie kis pecsétet a könyvébe, hogy igazolja, járt itt, megnézte és tetszett neki. Talán csak azoknak nem kellett elzarándokolnia ide, akik a bumáskájukkal igazolták, hogy voltak a Lenin mauzóleumban és megnézték az öreget. (Ahhoz képest, hogy hány éves, elég jól tartja magát, jegyezte meg a harcosok puffja egyik csőrmestere.)
A legvidámabb barakk ötlete a Cöfcöfcöf kismalacaitól származik. Szerencsére kaptak is rá jelentős EU-s támogatást és néhány száz milliárdot a Nemzeti Banktól is. Ott ugyanis a székház felújításakor egy elfeledett pince mélyén találtak párszázmillió pengőt. Azt váltotta át nekik, reális árfolyamon, Kismatolcsy, majd a megérdemelt nyereségből vett magának egy Porschét, egy falut Dubai-alsón és egy kisebb űrrakétát - de tavalyi modell.
A legvidámabb barakkot azért kell meglátogatnia a honban mindenkinek, hogy kiderüljön, itten minden a legnagyobb rendben van, az élet szép. Hiszen működik nekünk legvidámabb barakkunk, ami még a bolgároknak sincs – hiába nagyképűsködnek most a hülye eurójukkal. Pengő, milpengő, milforint – ez a szittya harcmodor.
A legvidámabb barakk bejáratán túl egy Orbán Viktornak öltözött, nagyranőtt Mikiegér köszöntötte a látogatókat. Mindenkivel mókásan kezet rázott, szelfizett és közben ellopta a pénztárcájukat. A hangulatról Gáspár Győző gondoskodott, aki matematikai és filozófiai feladványokkal foglalta le a kisgyermekeket, míg Tóth Gabi a világegyetem tágulásának elméletével jött elő, hozzátéve persze, mert nálunk zéró tolerancia van, hogy de Brooklyn nem tágul. Majd megmutatta, hol a ruhatár. Igaz, nem mindig talált oda, a huzatos, sötét, denevérjárta folyosókon. De ettől a világegyetem még simán megy a maga útján.
A legvidámabb barakk egyik kedvelt mutatványa a Nagy Márton féle pénztárszalag volt. Az egyik végén feltetted az árut, és mire a másik végére ért, a duplájába került. Visongva rohangáltak körötte a gyerekek. Jó nézni, amint feldobsz egy kiflit 120 forintért és egy perc múlva már 240 - igaz cserébe valaki lerágta a csücskét. Ez amúgy a jó Matolcsy volt, aki alul elbújva dolgozott a kiflicsücskök lerágásán. Ha elég sokat harapott le egy nap, akkor kapott egy dubai luxuslakást, hozzá egy tengeralattjárót- de mi tagadás, azért meg is dolgozott.
Szintén népszerű volt a deres, ahová tanárokat húztak fel és mindenki ötöt vághatott rájuk a nádpálcával, majd ezért csapáserősségtől függően 30-50 ezer forintot kapott az akció után a derék pedagógusoktól, akik, ha nem maradt már elég pénzük, fizetési előleget kaptak az ott állomásozó valamelyik Matolcsytól - mert abból vagy húsz is akad itt - 2 ezer százalékos napi kamatra.
A legvidámabb barakk közönsége közben mégiscsak fogyott. Ki Londonból, ki Berlinben, ki Kuala Lumpurban, más meg Nagyváradon álmodozott azokról a szép időkről, amikor még a legvidámabb barakkban élhetett. Mert a szabad világ sajnos nem ilyen egyszerű.
Dési János jegyzete a Hetes Stúdió 2025. május 31-i adásában hangzott el. (Amennyiben appon keresztül érik el oldalunkat, a lejátszó nem jelenik meg, ezért a jegyzet meghallgatásához, kérjük, lépjenek át a klubradio.hu-ra.)
