„Klubrádió
A lényeg

260 milliót kapott két év alatt Orbán református gyülekezete

1/03/2024 06:16

| Szerző: Klubrádió

Van egy óvodájuk is, annak meg sószobája, meseösvénye és tankertje is.

Két év alatt legalább 260 millió forint költségvetési támogatást kap az a Svábhegyi Református Egyházközség, amelynek tagja Orbán Viktor és felesége, Lévai Anikó is – tudta meg az rtl.hu. 

Tavaly 112 millió forintot kapott a gyülekezet a költségvetésből, idén 148 millió forint jut erre a célra.

A Svábhegyi Református Egyházközség működteti a Felhő utcai Bárányfelhő óvodát, a költségvetési támogatást pedig egyebek mellett működésre, a pedagógusok bértámogatására, közétkeztetésre, valamint hit- és erkölcstan oktatásához lehet felhasználni. A 2021-ben átadott, nagyjából 120 gyerek gondozására alkalmas óvodát a legkorszerűbb eszközökkel szerelték fel, így kialakítottak benne

sószobát, meseösvényt és tankertet is.

 
A svábhegyi református templom
Youtube
 

Az intézmény a Felhő utcai Református Központ része, ezt az egyházközség – nagyjából egymilliárd forintnyi állami hozzájárulással – részben azokon a telkeken alakította ki, amelyekhez ingyen jutott. A területet ugyanis a Népszava 2018-as cikke szerint csaknem

650 millió forintért vette meg az állam, majd 2016-ban átengedte azt a gyülekezetnek. 

A XII. kerületi Felhő utcában a Református Központ részeként az óvoda mellett megépült már egy új templom, valamint egy parókia is.