
Ahol hallgatni szokás, ő beszélt – Kárpáti Iván jegyzete
Ferenc pápa nem uralkodni akart, hanem szolgálni. Nem a vatikáni díszletek között, hanem az eldugott nyomortelepeken, a menekülttáborokban, a börtönök falai között, a világ elfeledett sarkaiban volt igazán otthon.

Pirézek a Kárpát-medencében – Józsa Márta jegyzete
Nyilván van megfejtés arra, hogy egy eleve piréz-szituban élő társadalom miért lát ellenséget újabb pirézszerűségekben. Józsa Márta jegyzete.

A van és a nincs - Szénási Sándor jegyzete
Az önmagáért kiálló civilség nem feltétlenül új jelenség, valami nyugatosság mindig ott volt habként a társadalmon, mint valami illúziófelhő, ami annyi generációt vezetett már félre. Van, de a vanásnál sosem több. Örökös kisebbségre ítélt.

Mi lesz akkor miniszterelnök úr, hogy ha mégis lesz Pride? - Selmeci János jegyzete
Kedves hallgatók, fogadjanak velem. Két tippem is van, az egyik az, hogy hiába ment át a parlamenti bizottságon, végül nem fogják megtiltani a szivárványos zászlót középületekre helyezését, a másik pedig az, hogy ha mégis betiltanak egy zászlót, akkor a Fidesz jövőre elveszít a választást.

A hogyishívják – Szénási Sándor jegyzete
Azt mindenki döntse el maga, hogy az-e az egészséges társadalmi állapot, ha az emberek nem is tudják a köztársasági elnök nevét, az viszont kétségtelen, hogy aki most foglalja el a pozíciót, nem ad okot arra, hogy megjegyezzük.

Fokozni a fokozhatatlant - Kárpáti Iván jegyzete
A Millenárisra sebtében összeterelt élő Bayer-show különleges színfoltja a volt Gulyás Gergely, papíron a kormány egyik legerősebb minisztere, akinek nyilván vezeklésül kell most kiállnia ilyen haknikon. Nem kis szerepe volt abban, hogy a Varga-Magyar házaspár szép karriert futott be a NER-ben.

Nehogymá’ ő magyar legyen - Dési János jegyzete
Ha éppen az ügynöközés és az idegen érdekek vagy a szuverenitás kifejezések a néphülyítés és heccelés aktuális kifejezései, akkor természetesen a gránitszilárdságút is át kell csöppet faragni. Milyen jó is lesz majd azon rugózni, amikor kipécéznek valakit, hogy nehogymá’ ő magyar legyen, gyere vegyük el a az állampolgárságát. Höhö.

Vírus - Józsa Márta jegyzete
Újra aktívak a határállomások Ausztria felé. Egyelőre ismét vége a szabad határátlépésnek, ahogy Szlovákia irányában is ez a helyzet. Legutóbb a Covid-járvány alatt volt ilyen, most a szarvasmarhák 50 éve nem észlelt pandémiája, a száj és körömfájás a lezárások ellenőrzések oka.
Egy kis segítség O.V.-nek – Szénási Sándor jegyzete
17/04/2024 18:04
| Szerző: Szénási Sándor/Klubrádió
A helyzet tehát az, hogy Belgium demokrácia, néhány korlátolt, és hatalommal rendelkező polgára viszont a legjobbkor játszott Orbánék kezére, akik most annyi vesztett meccs után újra tematizálhatják a közéletet azzal, hogy lám Brüsszelben a szabadság és az elnyomás erői küzdenek, és nem kérdés, hogy ők minek a mártírjai.
Hogy miképpen ment el a brüsszeli rendőrkapitány és három kerületi polgármester esze, ráadásul egyszerre, rejtély, úgy értem, nekem, mert persze Orbán szerint úgy van az, hogy a kommunistákat, meg a liberálisokat egy bordában szőtték, ezért történhetett a brüsszeli botrány.
A botrány, mint tudjuk abban állt, hogy a Nemzeti Konzervativizmus nevű NER-es konferenciából majdnem vándorgyűlés lett, a szállodák úgy dobálták egymásnak, mintha forró krumplit markolnának, a polgármesterek botránnyal, tüntetésekkel, összecsapásokkal riogatták őket, végül a Claridge nevű rendezvényközpontban kötöttek ki, kezdés után két órával ott talált rájuk a rendőrség.
És kezdődött a hülyeségek dáridója, avagy Orbán hájjal való kenegetése.
A rendőrök azt mondták, azért kell a konferenciát leállítani, mert kedd délután jönnek az antifa tüntetők, és akkor borzasztó dolgok lesznek. Az egyik polgármester azt írta, nem látják szívesen a szélsőjobboldalt, mert a nemzeti szuverenitás védelme euroszkepticizmust okoz, valamint a közrend elleni atrocitásokat.
Mármost az előbbi állítás azért bornírtság, mert tüntetők mindig, és minden oldalról fel szoktak vonulni ügyek, események, kijelentések okán, a demokrácia már csak ilyen. Kijelenthetjük, hogy ahol az utcákon tüntetések nincsenek, viszont hullaszag nagyon is detektálható, ott egy diktatúra odőrjét van szerencsénk inhalálni.
Ami Emir Kir polgármester szavait illeti: Európában nemzeti kormányok vannak, amelyek többek között a szuverenitás védelmére is felesküsznek, de ezt jobb helyeken nem tolják túl, mert ennek relatív voltával nagyon is tisztában vannak, ráadásul nem keverik össze a nacionalizmussal. Ezek közé a jobb helyek közé persze Magyarország nem tartozik, a magyar kormány generálta események nem ok nélkül keltenek gyanút, már ami a szélsőjobboldali jelleget illeti. Azonban sem ebből nem következik a jelenség rendőri kezelendősége, sem az euroszkepticizmus nem tekinthető bűnténynek. Sajnálatosnak igen, de még orvosi esetként sem írható le, hiába világmagyarázat ez néhány buborékjába szorult balliberálisnak.
A túlvezérelt hivatalnokokat már egy nap múlva helyre tette a legmagasabb szintű belga közigazgatási bíróság, a Conseil d'État, visszavonva minden ostoba tilalmat. Ami ellen a belga miniszterelnök is tiltakozott, nota bene, a magyar ellenzék egy része is. Amelyik nem tette, önsorsrontó, de hát az ember ilyenkor már csak legyint.
A helyzet tehát az, hogy Belgium demokrácia, néhány korlátolt, és hatalommal rendelkező polgára viszont a legjobbkor játszott Orbánék kezére, akik most annyi vesztett meccs után újra tematizálhatják a közéletet azzal, hogy lám Brüsszelben a szabadság és az elnyomás erői küzdenek, és nem kérdés, hogy ők minek a mártírjai.
Az én kérdésem viszont az, hogy hányan lesznek ennek a kamunak a balekjai.

Szénási Sándor jegyzete az Esti gyors 2023. április 17-i adásában hangzott el.