A szegények is esznek csokit – Selmeci János jegyzete
A kasszánál egy férfi fizet és közben a feleségét szidja, "huszonkétezer forint hallod, neked meg még kellett az a rohadt arckrém" – mondja neki "mások bezzeg a dubai csokit is meg tudják venni" tromfol a nő, és egyikük sem látja, ahogy a kasszás hang nélkül eltátogja, hogy a szegények.
Távolban egy fehér vitorla - Szénási Sándor jegyzete
Persze normálisan megélni mindenki szeretne, de az első szerelem elmúltával a legkonokabb tini is belátja, hogy a boldogság nemcsak ritka, de roppant múlékony is, jön is, megy is, ahogy épp kedve tartja, bízni benne, pláne felméréseket alapozni rá hülyeség.
Nagy Márton álmai – Kárpáti Iván jegyzete
Tulajdonképpen én is lehetnék nemzetgazdasági miniszter, nekem is vannak vágyaim, álmaim. Aztán vagy sikerül, vagy nem.
Miasszonyunk - Józsa Márta jegyzete
És ha túlélik, és ha még Magyarországon is átverekszik magukat, akkor egy hosszú-hosszú vándorlás után az újra a régi pompájában tündöklő Notre-Dame-hoz is eljuthatnak. Amelynek falai között, vagy mellett most éppen úgynevezett keresztény politikusok pókereznek emberéletekkel.
Dutyi – Józsa Márta jegyzete
Vannak szerencsésebbek és szerencsétlenebbek a rácsok mindkét oldalán. Neves és névtelen hőzöngők korát éljük, némelyik rács mögé kerül, némelyik trónra.
Majd újra felkereslek – Szénási Sándor jegyzete
Működött-e a Menczer-féle módszer Magyar Péter végre-valahára történő, a Fideszben erősen vágyott kiiktatására? Lehete-e ellene fideszes csodafegyver? Szénási Sándor írása.
Huhogók – Herskovits Eszter jegyzete
Mondhatnak bármit a száraz gazdasági adatokkal operáló elemzők, abban igaza van a minisztériumnak, hogy manapság fokozott bátorság kell a fogyasztáshoz. Már-már vakmerőség bemerészkedni egy boltba.
Bérlakás nélküli bérlakáspiac - Rózsa Péter jegyzete
A lakások fenntartási költsége egyre magasabb, az átlagos bérleti díj szintén, miközben ismét megjelent az infláció, a bérek ettől elmaradnak.
A sértett elit nem érti – Kárpáti Iván jegyzete
26/11/2024 18:03
| Szerző: Kárpáti Iván/Klubrádió
A minap Romániában egy fasiszta TikTok-celeb nyomta le a többieket az elnökválasztás első fordulójában. A nyugati világ progresszív elitje voksolásról voksolásra meglepődik, pedig ugyanazt a hibát követték el óceánon innen és túl.
Ami ránk is hatással lehet, az a pénzügyminiszter és a külügyminiszter személye és egyik sem futóbolond. Sőt, leginkább az amerikai jegybank vezetője tud hatni a világ gazdaságára és áttételesen akár a politikára is, ő pedig már előre megüzente Trumpnak: ne próbálkozzon nála. A lényeg, hogy ez a cirkusz egy határozott üzenet a régi elitnek, ha úgy tetszik egy felmutatott középső új. Megérdemelték.
A demokraták nem tudtak érvényes alternatívát felmutatni, Kamala Harris még a saját szavazóinak is ismeretlen volt. A szabadság üzenetét tudta ismételgetni, de nem volt egy épkézláb mondata arról, hogy mit kezdene az inflációval, ami a bevándorlás mellett az egyik legfontosabb kérdés most az Egyesült Államokban. A demokraták azt sem vették észre, hogy a szabadságnál erősebb üzenet lett a biztonság. A szabadság az átlag szavazó számára ugyanis azt jelenti, hogy szabadjára van engedve a piac, ő pedig csak vergődik.
Ezzel el is jutottunk Európába, ahol hasonlóan kezdenek gondolkodni egyre többen, még akkor is, ha itt Amerikában ismeretlen szociális hálót biztosítanak a társadalomnak. Kicsit lyukas ugyan, meg nem mindenhol elég erős, de van. Az európai progresszív elit közben ugyanazt a hibát követte el, mint az óceán másik oldalán lévők. A folyamatosan lecsúszó dolgozó rétegek helyett a legkülönbözőbb létező és nem létező kisebbségek problémáira fókuszált, aztán meglepődött, hogy a magukra hagyott tömegek a szélsőségek felé indultak. Mit meglepődött! Megsértődött!
A minap Romániában egy fasiszta TikTok-celeb nyomta le a többieket az elnökválasztás első fordulójában. Nem gondolom, hogy a szavazóinak többsége tudná, hogy mi volt a Vasgárda.
Magyarországon Orbán Viktor sorsát az fogja eldönteni, hogy mit tartanak előbbre a szavazók: a védelmet olyan veszélyek ellen, amiket saját maga kreált, vagy egy működő államot és prosperáló gazdaságot. Pusztán a demokrácia helyreállítását ígérni ma már hasztalan, hiszen sokak számára értéktelen, vagy inkább értelmezhetetlen.
Kárpáti Iván jegyzete a november 26-i Esti gyorsban hangzott el, meghallgathatják a fenti lejátszóra kattintva.