
Az Uniszex már podcast formában is hallgatható.
Iratkozzon fel a műsorra kedvenc online platformján!
Spotify
Apple podcast
Google podcast
Az Uniszex már podcast formában is hallgatható.
Iratkozzon fel a műsorra kedvenc online platformján!
Spotify
Apple podcast
Google podcast
Milyen kihívásokkal néztek szembe az Ukrajnából hazánkba érkező menekült nők, és azok a civilek, akik az állam helyett szervezték meg az egészségügyi ellátásukat? Az Uniszex heti vendégei voltak Iványi Anna és Sárdi Anna az EMMA Egyesülettől.
Ezt a kérdést tette fel egy nőgyógyász, mikor az EMMA Egyesület egyik tagja női nőgyógyászt keresett egy állapotos, kárpátaljai ménekült, nőnek.
A műsor heti vendége Szalai Kriszta, színész, író volt, akit a Klubrádió Ötös című műsorából is ismerhetnek. Kriszta szenvedélyes színész és szociális-társadalmi ügyekben is aktív. Kerekes Borival sok uniszexes témát is érintettek az adásban.
Testszégyenítés, könyöklés, burokrepesztés figyelmeztetés nélkül, oxitocin titokban, lábkötözés, kengyel, férjöltés, tágítás és még sorolhatnánk azokat a megoldásokat, amikről a Hoztam e világra projekt szereplői beszámolnak.
Az InDaHouse egy civil szervezet, mely abban próbál segíteni, hogy az encsi kistérségben élő hátrányos helyzetű gyerekek önmegvalósító, felelős, a saját sorsukat irányító, mobilitásra képes felnőtté váljanak, akik szülőként be tudják építeni a tőlük kapott támogatást a gyerekeik nevelésébe. A 11 éve mőködő szervezet önkéntesekkel dolgozik. Egyéni és csoportos fejlesztő foglalkozásokat tartanak, és mentorprogramot működtetnek. A gyerekek szüleivel is kapcsolatot tartanak, az önkénteseknek szakmai hátteret biztosítanak. Az Uniszex vendége volt Lázár Domokos, az Eötvös Károly Intézet kutatója, jogász, szociológus, zenész, az IndaHouse stábtagja.
Gavalda Kinga gyakorlatilag minden Magyaroszágon forgatott filmben szerepelt, olyanokban, mint a Szárnyas fejfadász, a Robin Hood, vagy a Szegény párák.
János Costa Ricán szerelmes lett egy nőbe, akitől született egy gyermeke – de ő eddig csak nagyon kevésszer láthatta. A helyi törvények igen szigorúak, János számos alkalommal találta már magát megalázó helyzetben, de kitart és reménykedik.
A sérülések nem olyan súlyosak, mint amilyennek a fotókon látszanak. Az ütések pedig az orvosszakértői vélemény szerint nem okozhattak volna halált. Ez a magyarázata annak, hogy az Orosz Bernadettet a felismerhetetlenségig összeverő egykori alezredes büntetését jogerősen 1 év 4 hónapra csökkentették.
17 évesen költözött Amerikába, ahol majd' 15 évig élt, ezalatt a bébiszitterkedéstől eljutott a saját tulajdonú ingatlanokig. Most egyedül próbál örökbefogadni Magyarországon.
Kósa Brigitta szülésznőként dolgozott a tököli börtönben. Segített olyan kismamát a szülésben, aki előző babája meggyilkolásáért ült. De olyat is, aki férjét szúrta le. Valójában mindkét nő bántalmazott áldozat volt. Hogyan viszonyul egy szülésznő az elítélt kismamákhoz? Hogy beszél velük, hol húzza meg a határt és mit kezd azzal, ha kiderül, hogy az elítélt nő az áldozat? Hogy kezeli ezt a rendszer, és hogy viszonyolunk mi az elítélt nőkhöz?
Ahhoz hogy Orbánt le lehessen váltani, a húszéves aktivista szerint nem lehet a Pride-ot a zászlóra tűzni. Pankotai felszólalt a Pride-párti tütetésen, de érti, hogy egyesek miért nem.
A kommentelők azt kívánják, hogy erőszakolják meg. Minden nap kap meztelen férfi nemi szervet ábrázoló fotót. Ha szenvedélyes beszédet mond, azt mondják, ne idegeskedjen már annyira. Ha férfi kollégával érkezik valahova, nem gondolják, hogy ő a politikus. Cseh Katalinnal többek között arról beszélgettünk, hogy milyen ma Magyarországon női politikusnak lenni, mit kellene tenni a nők bántalmazása ellen, és miért lenne fontos az Isztambuli Egyezmény ratifikálása?
Magyarországon nem fogadhatnak örökbe gyereket azonos nemű párok, nekik a társszülőség lehet a kiút. Az Uniszexben most egy olyan szülőpár volt a vendég, akik saját párjaikkal együtt két és fél éve nevelik közös kisfiukat.
Megváltoztak a szülészeti irányelvek, amit a Belügyminisztérium családközpontú alapelvekre épülő szülészeti és újszülött-ellátásról szóló egészségügyi szakmai irányelvnek nevez és aminek kidolgozásához tájékoztatásuk szerint a Másállapotot a szülészetben! Mozgalom aktivistáival és szakembereivel egyeztettek. A valóságban azonban nem engedték őket a tárgyalóasztalhoz. Az Uniszexben viszont megkérdeztük őket, mi a véleményük az új irányelvekről.
„...Halálodig főzök rád, takarítok, mosok teregetek. Tanácsokkal látlak el, gondoskodom rólad, ha beteg vagy, szüleimről, s szüleidről, nem ismerem a fáradtságot." Amiről Kollár-Klemencz László a Háziasszonyok dalában ír, azt egyszóval úgy mondjuk, láthatatlan munka.
Ki segít a kamasz anyákon, akik például állami gondozásban vagy épp mélyszegénységben nőttek fel? Ennek jártunk utána a héten az Uniszexben.