Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
A lényeg

Novák Katalin hazajött

10/02/2024 11:07

Vasárnapig tartott volna Novák Katalin katari elnöki látogatása, ám a Magyar Honvédség 604-es HUAF122 jelzésű Airbus-gépe szombaton reggel útnak indult Dohából Magyarország felé - szúrta ki a 444. Azóta a gép landolt is a ferihegyi repülőtéren, és délután a Sándor-palotába is megérkezett a konvoj.

Egyre több jel mutat arra, hogy a köztársasági elnök körül elfogyott a levegő, a Magyar Nemzet szombati számában már Bayer Zsolt kormányközeli publicista is magyarázatot követel a kegyelmi döntésre a normálisok táborának nevében.

Pénteken Kocsis Máté, a Fidesz frakciójának vezetője is változtatott stílusán, míg korábban a baloldalt emlegette a döntés kapcsán, most már ő is úgy nyilatkozott: Ennek a helyzetnek nem szabadott volna előállnia.

Pénteken este a Sándor-palota elé szervezett tüntetést a Momentum Novák lemondásáért, és azt mondták, minden este 6-kor ott lesznek mindaddig, amíg a köztársasági elnök nem távozik pozíciójából. A demonstráción megszólalt Jámbor András parlamenti képviselő is, aki egy szerdai közvéleménykutatási eredményre hivatkozva azt mondta:

„Egy tegnapelőtt készült felmérés szerint a magyarok 74%-a gondolja úgy, hogy Novák Katalinnak mennie kell. Kicsivel több mint a kétharmad.”

Török Gábor politológus azt írta csütörtökön, hogy "ennél nagyobb megalázás elnököt nem nagyon érhet az őt megválasztó és támogató politikai többség részéről”, és ő is Novák politikai karrierjének végét vizionálta.

Nováknak már több tanácsadója is lemondott, illetve elhatárolódott Novák kegyelmi döntésétől.

Legfrissebb híreink