Magyarország választ
múlva
2026-os tavaszi túlélési gyakorlat - Klubrádió
A lényeg

Nem mindenben ért egyet a volt honvédelmi miniszter Pálinkás századossal

3/04/2026 15:18

| Szerző: Klubrádió

A honvédségi állomány valószínűleg ugyanúgy viszonyul a Telexnek kitálaló századoshoz, mint a rendőrök Szabó Bencéhez - véli a Klubrádiónak nyilatkozó korábbi honvédelmi miniszter. Juhász Ferenc azonban nem ért egyet Pálinkás Szilveszterrel abban, hogy a minisztérium vezetőjének feltétlen katonai múlttal kell rendelkeznie.

2026. április 03. A lényeg - Juhász Ferenc 2026.04.03.
01:10
00:00
Juhász Ferenc hangsúlyozta, Szalay-Bobrovniczky Kristóf rosszul kezelte a hadsereg problémáit. "Az Orbán-rendszer koporsójába az utolsó szögek egyike az, amit a százados elmondott és amit egyébként a nyilvánosság, a politikai ellenzék és a szakértők már régen mondanak a hadsereg állapotáról, a miniszter tevékenységéről, a NATO-val való együttműködésről" - fogalmazott.

Juhász Ferenc azt mondta, hitelesnek és hitelt érdemlőnek gondolja Pálinkás szavait, különösen a belső működéssel kapcsolatosan, de nem ért egyet a századossal abban, hogy az a jó honvédelmi miniszter, aki katonai múlttal rendelkezik, mert minisztériumot vezetni egy politikai feladat. Úgy látja, Szalay-Bobrovniczky abban tévedett és hibázott, hogy szakmai kérdésekbe is beleszólt, másrészt pedig nem volt tekintettel a személyi állomány angolatára. Szerinte nagy valószínűséggel az állomány ugyanúgy viszonyul majd PálinkásSzilveszter nyilatkozatához, mint Szabó Bence nyilatkozatához a rendőrségi állomány. Hozzátette, a honvédelmi miniszter erőtlen válasza egyértelműen visszaigazolása a százados igazságának, mely nagy valószínűséggel az állomány véleményével is találkozik.