Balásy Gyula drága könnyei - Kárpáti Iván jegyzete
A legfontosabb kérdés, amit nem tettek fel neki: az a közel százmilliárd forint osztalék, amit az elmúlt években kivett ezekből a cégekből, az tényleg az övé lett? Komolyan elvárják, hogy ezt elhiggyük? Hogy egy ilyen rendszerben, ahol minden szál egy központba futott össze, valaki ennyi pénzt "csak úgy" megtarthatott?
Az Index visszafizeti - Dési János jegyzete
Miközben akik csinálják, tudják, hogy hazudnak. Ha nem tudják, akkor meg annyira, de annyira hülyék, hogy nem szabad őket felügyelet nélkül az utcára engedni, mert még villamos alá esnek.
Erős hátszél – Hardy Mihály jegyzete
A feltételek kedvezőek Magyar Péter és a leendő kormánya számára, itthon is és külföldön is, elsősorban az Európai Unió központjában valós támogatásra számíthat. Ígéretes, ahogy nagyon gyorsan reagált a NER-es vagyonkimentési kísérletek hírére. Ahhoz, hogy meg tudja őrizni hitelességét, fontos, hogy gyorsan fordítson azon az elmúlt 16 évben tapasztalható trenden is, hogy nem azokat ültették a vádlottak padjára, akik erre igazán rászolgáltak.
Az oroszok már nincsenek a spájzban - Rózsa Péter jegyzete
Talán egyszer azt is megtudjuk, Orbán és Szíjjártó végül is milyen ellenszolgáltatást kapott az orosz felebarátoktól.
A példa - Szénási Sándor jegyzete
Gondoljuk meg, nagyhatalmú, nemzetközi háttérrel rendelkező, óriási pénzekkel dolgozó emberekről van szó, mégis szinte szó nélkül tűrték el egy kis ország felfuvalkodott pénzügyi zsarnokát.
Orbán semmit nem tanult - Kárpáti Iván jegyzete
Április 12-én milliók mondtak nemet. Nem finoman, nem árnyaltan, hanem egyértelműen: nem kérnek abból a világból, ahol a hazaszeretet párttagsághoz van kötve. Ez nem csak egy sima választási vereség volt. Ez egy értelmezés veresége is volt. Annak a gondolatnak a veresége, hogy a nemzet egy politikai oldal tulajdona lehet.
Mészáros, Andika és a nyolcas kulcs – Dési János jegyzete
E módon aztán hamar összejön az a 60 ezer dolgozó, akiről most a mi gázszerelőnk levelezésbe kezd az új miniszterelnökkel. Hatvanezer, de azért piaci alapon csak te lennél, meg Andika, aki a nyolcas kulcsot adogatná.
Adatszabadság – Józsa Márta jegyzete
A szabadságunk bizony az átlátható adatkezelésen, és az érdemi adatnyilvánosságon is múlik majd – írja Józsa Márta jegyzetében a koronavírus- és a HIV-statisztikák hiányára is alapozva.
Ne fogd meg, Andi - Dési János jegyzete
3/06/2024 18:03
| Szerző: Dési János/Klubrádió
| Szerkesztő: Lőrincz Csaba
Az adatok szerint Várkonyi Andrea 820 millió forint osztalékot vett ki a minap a cégéből, amely leginkább Mészáros Lőrinc vállalkozásaiból jut bevételhez.
A hétvégi háború és diktatúra párti úgynevezett Békemeneten résztvevők medián bére a statisztikák szerint 270 ezer forint. És azért nem átlagbérrel számolunk, amely ugyan magasabb, de a nagyjövedelmű potenciális résztvevők, Mint Rogán Antal, Mészáros Lőrinc tesója és így tovább, Londonban jártak akkor éppen, bizonyos luxusszállókban pihegve. Ugyanakkor a képeket elnézve, nemcsak aktív korú felvonulók alkották a tömeget, hanem szép számban nyugdíjasok is, akiknek nettó medián nyugdíja 204 ezer forint.
Természetesen az agresszor Oroszország mellett kiállók átlagjövedelmét a magyar átlagjövedelmek alapján saccoltam meg - miközben elnézve a felvonulók tarka seregét, tartok tőle, hogy sokan örülnének, ha az átlagos nyugdíjat, fizetést elérnénk - mondhatnánk nagy számban a Fidesz rendszer vesztesei voltak azok, akik hagyományosan jelentős részben hatalomban tartják a zsebducét.
De ne álljunk itt meg a számháborúban. Az adatok szerint Várkonyi Andrea 820 millió forint osztalékot vett ki a minap a cégéből, amely leginkább Mészáros Lőrinc vállalkozásaiból jut bevételhez. Ez azt jelenti, hogy egy felvonuló nyugdíjas 335 év alatt keres annyit, mint amennyi osztalékot a kedves nej kivett a cégből. Miközben nyilván fizetést is kapott természetesen, mint cégvezető. Ám ha ettől a havi néhány milliótól nagyvonalúan el is tekintünk felvonuló nyugdíjasunknak a spórolást körülbelül akkor kellett volna elkezdenie, amikor Buda várát visszavették a törököktől. Bő három évszázad alatt tartana itt, más kérdés, hogy Andika ne fogd meg, ezalatt mit hozott volna össze.
De arról is értesültünk, hogy Schmidt Mária családi cégéből 32 milliárdos osztalékot vettek ki. Itt már kiakad a számológép, de kb. már a nyolcadik századba jutunk vissza, amikor a magyarok még az Etelközben járnak. Itt kell elkezdenie a spórolást, hogy csak ezt az egy évet behozza a kedves felvonulónk.
Mészáros Lőrinc az egyik cégéből most 50 milliárdot vett ki. Egyetlen cégéből a sokból – itt már a római kor elején tartunk. Megjegyzem ez a csak állami és EU-s megrendeléseket vállaló vasútépítő cég 25 százalékos nyereségrátával dolgozik.
S miután ez nem piac, nincs kockázat. fent bedobsz 100 forintot, lent kiesik 125 forint – de semmi gond. Jó ez így.
Merthogy nem arról van most szó, hogy sok pénzt keresnek. Hanem az, hogy ők nem úgy kapitalisták, hogy ügyesek, gyorsak, szemfülesek, kockáztatni készek, hát összejött nekik. Hanem úgy, hogy egytől egyig állami pénzeket szereznek meg, abból pedig még egy felvonuló gávavencsellői kisnyugdíjas is képes lenne milliárdokat termelni, s nem kellene már Julius Cézár idején a fogához verni az obulust, hogy tartsa a lépést a nagyokkal.
Színezi a képet, hogy élhetünk a gyanúperrel, hogy mindez a hatalmas nagy vagyon csak részben az övék – jelentős részben valahogy mégis a felvonuló dolgozókat szórakoztató ténsúré lehet.
De ne kanyarodjunk el a számok világától. A felvonuláson megjelent a zsebduce egyik leánygyermeke, most egy 16 milliós táskába rejtve a telefonját, jó alaposan, nehogy eltűnjön. A táska már hat és fél év alatt összejön felvonulónknak.
Mondanám, hogy a 2031-es felvonuláson mindenki ilyenekkel pompázhat, ha kicsit is megtanul spórolni. Más kérdés, hogy a magyar egészségügy általános állapotában ehhez nem sok segítséget tud adni.
És a végére hagytuk a fejedelmi vő környezetéhez kapcsolódó két Zuglóban jeleskedő ingatlancéget, amely 550 milliárd forintot húzott be mostanában.
Mondjuk tíz év alatt csak 500 milliárd forint jutott a kórházak fejlesztésére – de sebaj.
S itt már földtörténeti korokról beszélünk, talán ekkoriban jelenik meg az első emberféle lény amikor el kell kezdeni erre a spórolást – akár a mi felvonuló nyugdíjasunk előképe is lehetne. Persze tudósok ezt részben vitatják, ugyanis a homo sapiens sapiens nagyjából annyit tesz, hogy bölcs ember.
Nagyon bölcs – főleg, ha még számolni is tudna.
Dési János jegyzete az Esti gyors 2024. június 3-ai adásában hangzott el.

