Lehallgatnak, tehát vagyok - Dési János jegyzete
Lehallgatni a közvélekedés szerint csúnya dolog, ráadásul a mesterséges intelligenciák korában lassan felesleges is, azt és annak a hangján, képén állítjuk elő, amit csak akarunk.
Fogadjisten – Józsa Márta jegyzete
"... az is lehet Orbán Viktor békepárti, illiberális barátja szellemében, hogy a somorjai nagybani piacon az ősteremelő Béla csak szlovákul alkudhat meg a zöldséges Lajossal, elvégre mindketten üzletemberek. Akiknek fontos a szuverenitás, mert, ahogy ezt a törvény indokolja: a szlovák nyelv használata a Szlovák Köztársaság szuverenitásának megnyilvánulása."
És majd elérnek a hídhoz - Szénási Sándor jegyzete
A biznisz az biznisz. Orbán Viktor meg barát, akinek csak a felemelt hüvelykujj jár biztosan.
Nincsenek csodák - Orbán és az amerikai elnökválasztás
Az egész ügy nem olyan egyszerű, mint ahogy az Orbán retorikájában megjelenik. Nem lesz például "egy nap alatt béke" Oroszország és Ukrajna között. Nincsenek csodák, csak halandó és gyarló emberek.
Hősök és bolondok - Dési János jegyzete
A Somkuti Bálintoknak a maguk módján igazuk van. Ők lefeküdtek az erőnek, az orbáni hatalomnak, sokra viszik még – még ha tahók is. A tahóság kötelez.
Korruptopoly – Józsa Márta jegyzete
Indul az integritásérzékenyítés, először tanároknak, hogy aztán majd a gyerekek is játékos formában ismerhessék meg a korrupció társadalmi következményeit.
Mi marad utánuk? – Rózsa Péter jegyzete
Ennek a kurzusnak a jó törvények csak akadályt jelentenek önkényen alapuló kormányzásuk fenntartásában. Mégsem az a fő kérdés, vége lesz-e a rezsimnek belátható időn belül.
Péter a rengetegben - Hardy Mihály jegyzete
Ez a külügyminiszteri látogatás minden elemében súlyos diplomáciai katasztrófa. Magára valamit is adó európai vagy nyugat-európai politikus az elcsalt 2020-as választások és a vérbefojtott belarusz tüntetések óta be sem teszi a lábát Minszkbe.
Fordított világ – Hardy Mihály jegyzete
18/01/2024 18:02
| Szerző: Hardy Mihály
A szuverenitásunk megvédésével megbízott állami hatóság épp a maradék szabadságunk elvételével foglalkozik, az igazságügy elejéről már nyugodtan elhagyhatjuk az "i" betűt, marad a gazság!
Most éppen Gulyás Gergely mai „aranyköpése” juttatta eszembe, aki egyenesen azzal vádolta a pedagógus szakszervezeteket, hogy – szavai szerint – ők voltak a pedagógus béremelés legfőbb akadályai. Így. Ahogy a médiaszakmában mondani szoktuk: képben-hangban, mikrofon és kamerák előtt, szemrebbenés nélkül. Egy civilizált országban (Magyarország ugye egyre kevésbé tartozik ebbe a halmazba) egy ilyen ostoba, szakszervezet-ellenes kirohanás után minimum le kellene mondania a miniszternek. Örökre.
Vagy ott van a nemzetközi kapcsolatok világa. A diplomácia, aminek minden írott és íratlan szabályát a visszájára fordította már Szijjártó Péter. Gondoljanak csak a külügyminiszter minősíthetetlen hangvételű nyilatkozataira, amikor mondjuk kioktatja az ukrán vezetőket vagy éppen az egyik legnagyobb szövetségesünk, az Egyesült Államok budapesti nagykövetét küldi el melegebb éghajlatra.
Vagy ott van Kocsis Máté főfidesznyik, akinek a jele szerint a franciás neveltetése megállt annál, hogy franciakulccsal párszor jól elpáholhatták gyerekkorában. Különben nem mondana olyan ökörséget, hogy Daniel Freund német zöldpárti képviselőre a „náci tempó” jellemző, csak mert utóbbi bírálta az Európai Bizottság Orbánnal kötött elvtelen kompromisszumát.
És akkor még nem is beszéltünk a magyar oktatásügyről, aminek ma már nyilvánvalóan az a legfőbb iránya, hogy minél több legyen a műveletlen emberfő az országban. Az egészségügy? Ugyan már: az elkötelezett orvosok és nővérek minden erőfeszítése ellenére, maga az állami rendszer is végstádiumban van, aki bekerül oda, jobb, ha előre felveszi az utolsó kenetet. Mert ma már egy rutin vakbélműtétbe is simán bele lehet halni Magyarországon.
Itt tartunk. A szuverenitásunk megvédésével megbízott állami hatóság épp a maradék szabadságunk elvételével foglalkozik, az igazságügy elejéről már nyugodtan elhagyhatjuk az „i” betűt, marad a gazság! 2024-ben is mélységesen igaz George Orwell zseniális meglátása a diktatúrák fordított világáról. Csakhogy az 1984 című regény eredetileg rémitő jövőképnek készült, és nem kormányprogramnak…
Hardy Mihály jegyzete a 2024. január 18-i Esti gyors adásában hangzott el.