„Klubrádió
A lényeg

Újabb iskola csatlakozott a kilátásba helyezett polgári engedetlenséghez

14/06/2022 14:49

| Szerző: Klubrádió

A Kölcsey Ferenc Gimnázium 24 tanára is csatlakozott a kilátásba helyezett polgári engedetlenséghez – olvasható a Tanítanék Facebook-oldalán. 

A gimnázium 24 tanára a többi között azt írta: "csatlakozunk a Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum felhívásához, és 2022 szeptemberétől polgári engedetlenség keretében ismét kiállunk szakmánk méltóságáért, munkakörülményeink javításáért, diákjaink jövőjéért, egy jobb, szabadabb, demokratikusabb oktatási rendszerért".

A múlt héten 58 pedagógus helyezte kilátásba a polgári engedetlenséget a Budaörsi Illyés Gyula Gimnáziumban. Az oktatást is felügyelő Pintér Sándor belügyminiszter hétfőn a Nemzeti Pedagógus Kar vezetőjével tárgyalt.

Hétfőn derült ki, hogy kérdőívet küld a Belügyminisztérium valamennyi pedagógusnak, nevelő-oktató munkát közvetlenül segítő dolgozónak, illetve vezetőnek, amelyben a köznevelési rendszer működésének továbbfejlesztési lehetőségeiről érdeklődnek.