MLSZ: Mészöly Kálmán is bőven megérdemelné, hogy stadiont nevezzenek el róla
4/01/2023 10:18
A FIFA a világ minden országát meg fogja kérni arra, hogy nevezzenek el egy futballstadiont Peléről –mondta a szervezet elnöke, Gianni Infantino hétfőn.
A hvg.hu ezután kíváncsi lett, hogy az MLSZ-hez érkezett-e már ilyen kérés a FIFA-tól, és ha igen, mit szólnak hozzá; például: melyik stadion viselhetné szerintük a brazil csodafocista nevét.
Az MLSZ nem árulta el, hogy jött-e ilyen kérés, de azt igen: egyetértenek azzal, hogy a brazil legenda megérdemelné, hogy „tereket, utcákat, vagy stadionokat nevezzenek el ról”. Ugyanakkor hozzátették, hogy nem az szövetség hatáskörébe tartozik eldönteni, hogy egyes létesítmények viselhetik-e Pelé nevét.

Egyébiránt szerintük „a magyar sportolók, labdarúgók közül is többen megérdemelnék ezt a megtiszteltetést, például mások mellett a nemrég elhunyt Mészöly Kálmán.”
