Köszönjük, hogy támogattak minket.
Publicisztika
Gondolatok a kémkedésről - Hardy Mihály jegyzete
Publicisztika

Gondolatok a kémkedésről - Hardy Mihály jegyzete

Georg Spöttle immár több, mint húsz éve haknizik a magyar médiában, az ATV-től kezdve egészen a Pesti Srácokig. Magát hol ex-kommandósnak, hol terrorizmus szakértőnek nevezi, de a mostani kormánymédiában már volt migrációs- és biztonságpolitikai szakértő is.

Combfix – Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Combfix – Józsa Márta jegyzete

Magyarország 37 városában, 340-390 ezer példányban érhetők el ingyenesen a Mediaworks által terjesztett valamik- Gyújtósnak amúgy remekül alkalmasak, magam is sokszor tanúja voltam annak, amikor e kétségkívül praktikus célra gyűjtötték be a példányokat. De hogy bele is lapozzon valaki, és hozzájusson a neki egyenest a Karmelitából dedikált üzenethez, ehhez kell a vonzerő.

A templom egerei – Hardy Mihály jegyzete
Publicisztika

A templom egerei – Hardy Mihály jegyzete

Azt már látjuk a számokból, hogy az év elejére meghirdetett gazdasági repülőrajt… hát hogy is mondjam szépen, szóval elmaradt. Pedig a megszokott Választás Előtti Nagy Orbáni Osztogatáshoz iszonyú sok pénz kellene, de a jelek szerint most nincs. Sem euró, sem dollár, de még csak rubel vagy jüan sem.

Trump nem hozza el a demokrácia végét, de vannak veszélyek - Kárpáti Iván jegyzete

21/01/2025 18:03

| Szerző: Kárpáti Iván/Klubrádió

 | Szerkesztő: Szikora Gábor

Nem csak akkor van demokrácia, ha a demokrata párti elit komfortosan érzi magát. Az már aggasztóbb, hogy a bemindenezett Elon Musk láthatóan úgy érezte, ő is hatalomra került.

2025. január 21. Kárpáti Iván jegyzete - Esti gyors (2025. január 21., kedd)
01:55
00:00

Kereken 24 óra telt el azóta, hogy Donald Trump letette a hivatali esküt, és az Egyesült Államok elnöke lett. Nyilván nem hallgattak el a fegyverek az orosz-ukrán fronton, de ezt valójában nem is várta senki. Viszont azonnal leült a stadion közepére bekészített asztalhoz és aláírta, amit megígért, csupa szimbolikus ügy, amiknek viszont valódi hatásai lesznek az USA-ra és a világra is. Bekeményítés a bevándorlás szabályozásában, az ipar felszabadítása a klímacélok szorításából, gender-ügyek, lehet sorolni. Nehéz lenne azt mondani, hogy ezek veszélyeztetnék az amerikai demokráciát, hiszen a választók többsége erre szavazott. Nem csak akkor van demokrácia, ha a demokrata elit komfortosan érzi magát. Az már aggasztóbb, hogy a bemindenezett Elon Musk láthatóan úgy érezte, ő is hatalomra került. Amikor a technológia, a szinte korlátlan mennyiségű pénz és a politikai hatalom így összefonódik, az még talán a valóban gránitszilárdságúnak tűnő amerikai demokráciát is kikezdheti. De itt is figyelembe kell venni a Trump-faktort. Az Egyesült Államok 45. és 47. elnöke ugyanis egyik pillanatról a másikra tud eldobni vagy elárulni olyan embereket, akik addig a lehető legközelebb álltak hozzá. Hosszú a lista. Elég csak arra emlékezni, hogy előző alelnökére gyakorlatilag vadásztak hívei a Capitolium ostromakor, akiknek most nem mellesleg kegyelmet adott. Éppen ezért Orbán Viktor helyében én azért nem lennék olyan magabiztos, lehet nem ő lesz az első számú európai kedvenc, immáron a Fehér Házból nézve. Tartok tőle, Rogán neve sem került még le arról a listáról.

Kárpáti Iván jegyzete az Esti gyors 2025. január 21-ei adásában hangzott el.