„Köszönjük,
Publicisztika
Kedvenc szakpolitikusod – Selmeci János jegyzete
Publicisztika

Kedvenc szakpolitikusod – Selmeci János jegyzete

Szóval a Tisza Párt most kap tőlem egy pontot az orvosáért, és a kitűnően felismert lehetőségért, és annak különösen drukkolok, hogy ők megmutassák magukat, végül is nem ártana megtudnunk, hogy végül is kikre szavazott a választók harminc százaléka.

Bohócok Posványoson – Hardy Mihály jegyzete
Publicisztika

Bohócok Posványoson – Hardy Mihály jegyzete

Talán a hely szelleme, Bálványos okozza Németh Zsolt fejében ezt a nagy Trump-bálványozást. Még szerencse, hogy pár órával korábban ugyancsak ő, ünnepélyesen átadott egy szippantós kocsit is Posványoson. Úgy látom, szükség lesz rá…

Jönnek a hírek! – Szénási Sándor jegyzete
Publicisztika

Jönnek a hírek! – Szénási Sándor jegyzete

Mármost a nemtürk, nemorosz, és egyéb, ezektől elhatárolódó média felhívja arra a figyelmet, hogy Azerbajdzsánban a kormánykritikus aktivistákat 1. börtönben tartják, 2. meg is kínozzák őket, arról meg szó sem lehet, hogy az azeri nyilvánoságban bárki összevissza fecsegjen, ha mégis megteszi, lásd az első, és a második pontot.

1500 milliárd már a zsebben – Kárpáti Iván jegyzete
Publicisztika

1500 milliárd már a zsebben

Ez abból jött össze, hogy kurva vastagon fog a ceruza, amikor öntik a tengernyi betont, vagy éppen drágán adnak szolgáltatásokat olyan cégeken keresztül, amiket még állami megrendelésekkel is megtámogatnak. Nem akarok senkit elkeseríteni, de a helyzet az, hogy történjen bármi is, ezt a vagyont jogállami kereteket között már soha nem tudjuk visszaszerezni.

Nemzeti Múzeum 2222 – Dési János jegyzete
Publicisztika

Nemzeti Múzeum 2222 – Dési János jegyzete

Demeter Szilárd azon aggódik, hogy lesz-e 2222-ben (miért pont akkor?) még magyar kultúra. Ezt kell megvédeni a libsibolsi brüsszelista, migráns csürhétől vagy mi. Fogalmam sincs, mi lesz 2222-ben, és csak remélni tudom, ha lesz magyar nyelv és kultúra, amely talán olyan erős, hogy még D. Sz-t is túlélheti, akkor elhelyezik ezt a kiperelt pályázatot egy múzeumban, ahol bemutatják az orbáni rendszerben tenyésző szolgalelkűséget, pitiánerséget, politizáló nagyképűséget, a mindent a politikai haszonszerzés szolgálatába állító világot.

A rendszer arra épül, hogy az erősebb felrúgja a gyengébbet – Dési János jegyzete
Publicisztika

Az erősebb felrúgja a gyengébbet

Nem mondom, hogy azért rúgja fel egy karateedző a rábízott gyermeket, mert a belügyminiszter vezeti az oktatás ügyét – de valamiféle összefüggés – metaforikus változat – mégiscsak felsejlik. Hiszen a rendszer arra épül, hogy az erősebb felrúgja a gyengébbet, szakszerűen, kíméletlenül.

Klímamisszió – Selmeci János jegyzete
Esti gyors

Klímamisszió – Selmeci János jegyzete

Néhány hét múlva azonban eltűntek a címlapokról az elromlott klímákról szóló hírek. Az utasok újra használni tudták a vasutat, és el sem párolognak közben, a kórházakban újra műtöttek, és a meleg miatti halálozások száma is csökkent. A gazdasági minisztériumban egy lakossági klíma pályázaton dolgoztak, ügyelve arra, hogy a legszegényebbeket kizárják belőle, klímát pedig csak bizonyos cégektől vásárolhassanak a családok.

Pokoli trófeák – Rózsa Péter jegyzete

8/06/2024 14:26

| Szerző: Rózsa Péter/Klubrádió

 | Szerkesztő: Bárkay Tamás

Éppen egy nappal az Európai Parlamenti képviselő választás előtt jelentette be az Akadémiai Dolgozók Fóruma, hogy mivel az egyetem a Lex CEU óta már nem vett fel újabb hallgatókat a magyar akkreditációs képzésre, és közben a Bécsbe költözött / űzött kampuszon felépült a teljes képzési rendszer, végleg befejezik az oktatási tevékenységet.

2024. június 08. Hetes stúdió - részlet l Rózsa Péter jegyzete (2024.06.08.)
03:22
00:00

Hamarosan végez az utolsó hallgató, kilép az épületből, és végleg bezáródik mögötte az egyetem kapuja. A magyar kormány győzött, nem csak jogi értelemben, hanem most már fizikailag is sikerült felszámoltatnia a Közép Európai Egyetem oktató tevékenységét. A Fidesz gazdagabb lett egy trófeával, Magyarország szegényebbé vált egy magas színtű, nemzetközi érvényességű diplomát adó kampusszal.

Éppen egy nappal az Európai Parlamenti képviselő választás előtt jelentette be az Akadémiai Dolgozók Fóruma, hogy mivel az egyetem a Lex CEU óta már nem vett fel újabb hallgatókat a magyar akkreditációs képzésre, és közben a Bécsbe költözött / űzött kampuszon felépült a teljes képzési rendszer, végleg befejezik az oktatási tevékenységet. Micsoda eredmény?

A NER tovább is lépett már ezen a szösszeneten, és négy hazai egyetem kivételével mind alapítványi működésbe hajtotta, amiért is az Európai Unió oktatási szervezete kizárta ezeket a nemzetközi ERASMUS és a Horizont kutatási programból. Addig sikerült a NER oligarchák és kormányközeli személyek alapítványait az egyetemi képzés élére nyomni, amíg végül ezzel is sikerült számos EU-s jogszabályt megsérteni. Ha így marad, jövőre már nem mehet ösztöndíjjal magyar diák külföldi csereprogrammal más egyetemre. És nem tud bekapcsolódni magyar egyetemi kutat az EU-ban folyó tudományos csapatmunkába. Nem volt könnyű, de megcsinálta a Fidesz. Oscar-díj, nem? 

 
A CEU
 
 

Menjünk lejjebb, mindig van ott hely; a közoktatás központi irányítás alá vételével, a tankönyvek és a tantervek politikai, ideológiai szempontok alapján történt kirostálásával oda jutott Magyarország, hogy a diákok tudás- és készségszintjét mérő PISA programban ismét az utolsó helyek egyikével dicsekedhetünk. Két Oscar-díj, akár a pokoli skálán.

Évek óta ismét egyre nagyobb számban döntenek a diákok az érettségi idején úgy, hogy külföldön folytatják a felsőfokú tanulmányaikat. Legalább egymillió magyar fiatal él már távol a hazájától, és jó részük nem is akar egyelőre hazajönni. Mekkora eredmény ez?

És akkor jön a kampány, és ez a rezsim, miközben a fentiek és még számtalan jogállami és gazdasági működés részleteiben EU jogszabályok sokaságát sértette meg, tíz körömmel harcol, hogy ott lehessen Brüsszelben és Strasbourgban. Őrjöngve rohangálnak ma is a Fideszes aktivisták házról-házra, hogy minél többen az párt EU-s választási listájára szavazzanak az emberek. Orbán hihetetlen magasságokba emelte a hazugságkampányát, amikor a Fidesz képviselőkre adott szavazatokat egyenesen a háború vagy béke közötti választás tétjeként állítja a választók elé.  És dacára a kegyelmi botránynak, dacára a hazugságoknak, és dacára mindannak, amit a mai CEU-ról szóló hír is jelez, hogy ez a rendszer Magyarország fiatal lakosainak tanulási lehetőségeit végletekig beszűkítette, a Fidesz mégis élvezi a magyar választók közel 50 százalékának feltétlen támogatását. Ez tény. Majd minden közvélemény-kutató intézet ezt mérte a napokban. A felsorolt tényekkel ellentétben ez a magyar valóság. Meddig marad így?

Rózsa Péter jegyzete az Esti gyors 2024. június 6-ai adásában hangzott el.