Nincsenek csodák - Orbán és az amerikai elnökválasztás
Az egész ügy nem olyan egyszerű, mint ahogy az Orbán retorikájában megjelenik. Nem lesz például "egy nap alatt béke" Oroszország és Ukrajna között. Nincsenek csodák, csak halandó és gyarló emberek.
Hősök és bolondok - Dési János jegyzete
A Somkuti Bálintoknak a maguk módján igazuk van. Ők lefeküdtek az erőnek, az orbáni hatalomnak, sokra viszik még – még ha tahók is. A tahóság kötelez.
Korruptopoly – Józsa Márta jegyzete
Indul az integritásérzékenyítés, először tanároknak, hogy aztán majd a gyerekek is játékos formában ismerhessék meg a korrupció társadalmi következményeit.
Mi marad utánuk? – Rózsa Péter jegyzete
Ennek a kurzusnak a jó törvények csak akadályt jelentenek önkényen alapuló kormányzásuk fenntartásában. Mégsem az a fő kérdés, vége lesz-e a rezsimnek belátható időn belül.
Péter a rengetegben - Hardy Mihály jegyzete
Ez a külügyminiszteri látogatás minden elemében súlyos diplomáciai katasztrófa. Magára valamit is adó európai vagy nyugat-európai politikus az elcsalt 2020-as választások és a vérbefojtott belarusz tüntetések óta be sem teszi a lábát Minszkbe.
Min-Ho nem Ryan - Szénási Sándor jegyzete
"Amikor neked, katona, azt parancsolják, hogy tüzelj, nem azt válaszolod, hogy igenis, parancsnok elvtárs. Te a politikai tiszthez fordulsz, és megkérdezed az elvtársat hogy jóváhagyja-e a másik elvtárs utasítását. Ha igen, lőhetsz."
Orbán Lenin-rendje - Kárpáti Iván jegyzete
Magyarország kormánya jelenleg hatékonyabban képviseli Oroszország érdekeit, mint maga a moszkvai külügyminisztérium, már ha elfogadjuk azt a jóindulatú feltételezést, hogy Orbán Viktor egyáltalán magyar miniszterelnök és nem osztályvezető Szergej Lavrov hivatalában.
A család az első - Dési János jegyzete
"Kedves Tiborcz/Orbán/Mészáros – örülök, hogy hozzájárulhattam a gazdagodásotokhoz."
Munkatársunktól – Selmeci János jegyzete
4/10/2024 18:03
| Szerző: Selmeci János/Klubrádió
| Szerkesztő: Wilk Valentin
A Fidesz házi lapjának titokzatos szerzőjéért aggódik Selmeci János.
A kormánypárti Magyar Nemzet Munkatársunktól nevű, - bár a közösségi médiában nem találom, de alighanem - kormánypárti szerzője kritikus cikket közölt a kormánypárt személyzeti politikájáról, izé akarom mondani a legerősebb ellenzéki párt korábban a kormánypártokhoz köthető vezetőjéről, akit korábban egy állami, tehát kormánypárti bank kormánypártok által kinevezett vezetője nevezett ki az állami, tehát kormánypárti Diákhitel Központ élére, és akinek hivatali idejében túlárazottnak tűnő szerződéseket kötöttek (az ilyesmire a kormánypárti szerzők jellemzően érzékenyek, Munkatársunktól különösen), ezért távoznia kellett, így a későbbiekben állami, tehát kormánypárti cégek, illetve egy, a kormánypárti Mészáros Lőrinc érdekkörébe tartozó, tehát igazából kormánypárti banknál betöltött igazgatósági és felügyelőbizottsági pozíciókkal biztosították neki a kormánypártok az állami milliókat.
Munkatársunktól a cikkéhez egyébként annak az olvasói által eltartott Átlátszónak az információit használja fel, ami ellen az egyébként állami, tehát kormánypárti Szuverenitásvédelmi Hivatal indított szuverenitásvédelmi (értsd tök értelmetlen, de legalább állami forrásokat felemésztő) vizsgálatot.
A kormánypárti Magyar Nemzet már említett szerzője (Munkatársunktól) egy másik cikkében a kormánypártok által korábban számtalan állami fizetést biztosító pozícióba helyezett politikus korábban kormánypárti televíziónál dolgozó testvére által gründolt médiavállalkozás főszerkesztőjéről jegyzi meg kritikusan, hogy korábban az egykoron a kormánypárt második emberének számító, az állami, tehát a kormánypártok által befolyásolt közbeszerzéseken milliárdossá gazdagodó kormánypárti oligarcha, régebben és most is állami reklámokból élő, korábban és most is (de akkoriban pont nem) kormánypárti televíziójánál dolgozott, tehát bizonyosan nemzetietlen és Soros, legalább annyira, mint a kormánypártok szerint korábban számtalan állami pozícióra alkalmas, tehát akkoriban még alighanem kormánypárti, mára viszont ellenzéki, tehát Munkatársunktól által joggal támadott politikus, annyira joggal, hogy ehhez még a szuverenitásunkat veszélyeztető oknyomozók cikke is idézhető.
A tanulság az, hogy minden, amit a hallgatói által finanszírozott Klubrádió legkevésbé sem kormánypárti munkatársa (azaz én) jegyzetében a kormánypárti jelzővel illetett, azt mind mi, önök, az adófizetők fizettük ki, és ha már őt is kifizettük, nyilván együtt bízunk abban, hogy Munkatársunktól nem üti majd meg a bokáját a kormánypárt személyzeti politikájának ily hangos kritikája miatt.
Selmeci János jegyzete az Esti gyors 2024. október 4-i, pénteki adásában hangzott el a szerző felolvasásában.