Köszönjük, hogy támogattak minket.
Publicisztika
A hogyishívják – Szénási Sándor jegyzete
Publicisztika

A hogyishívják – Szénási Sándor jegyzete

Azt mindenki döntse el maga, hogy az-e az egészséges társadalmi állapot, ha az emberek nem is tudják a köztársasági elnök nevét, az viszont kétségtelen, hogy aki most foglalja el a pozíciót, nem ad okot arra, hogy megjegyezzük.

Fokozni a fokozhatatlant - Kárpáti Iván jegyzete
Publicisztika

Fokozni a fokozhatatlant - Kárpáti Iván jegyzete

A Millenárisra sebtében összeterelt élő Bayer-show különleges színfoltja a volt Gulyás Gergely, papíron a kormány egyik legerősebb minisztere, akinek nyilván vezeklésül kell most kiállnia ilyen haknikon. Nem kis szerepe volt abban, hogy a Varga-Magyar házaspár szép karriert futott be a NER-ben.

Nehogymá’ ő magyar legyen - Dési János jegyzete
Publicisztika

Nehogymá’ ő magyar legyen - Dési János jegyzete

Ha éppen az ügynöközés és az idegen érdekek vagy a szuverenitás kifejezések a néphülyítés és heccelés aktuális kifejezései, akkor természetesen a gránitszilárdságút is át kell csöppet faragni. Milyen jó is lesz majd azon rugózni, amikor kipécéznek valakit, hogy nehogymá’ ő magyar legyen, gyere vegyük el a az állampolgárságát. Höhö.

Vírus - Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Vírus - Józsa Márta jegyzete

Újra aktívak a határállomások Ausztria felé. Egyelőre ismét vége a szabad határátlépésnek, ahogy Szlovákia irányában is ez a helyzet. Legutóbb a Covid-járvány alatt volt ilyen, most a szarvasmarhák 50 éve nem észlelt pandémiája, a száj és körömfájás a lezárások ellenőrzések oka.

Beszélgetés Vologyával - Szénási Sándor jegyzete

19/03/2025 18:03

| Szerző: Szénási Sándor/Klubrádió

 | Szerkesztő: Lőrincz Csaba

publiSok-sok jutifali jön még, amíg Putyin kegyesen beleegyezik abba, hogy csak nagyot nyerjen, de nem mindent, és Trump végre megengedi, hogy a Nobel-békedíj tiszteletét tegye a markában.

2025. március 19. Szénási Sándor jegyzete - Hetes Stúdió (2025. március 19., szombat)
03:51
00:00

Az amerikai elnök megtiltotta a finanszírozását annak a Yale egyetemen működő csoportnak, amely az Ukrajnából oroszok által elrabolt gyerekek sorsát követte. Nem fogja követni többé.

A bejelentésre azután került sor, hogy kedden Trump telefonon beszélt Putyinnal a tűzszünetről. Az orosz elnök nyilván az amerikai jóindulatra vágyva kérte ezt a csekélységet, egyéb csekélységek között. Trump pedig, mivel szerinte nem kerül semmibe, megtette ezt a szívességet. Fontos, hogy Vologya jól érezze magát, ha már az az ostoba Nemzetközi Büntetőbíróság az ENSZ által háborús bűnnek minősített gyerekrablás miatt letartóztatási parancsot adott ki ellene, és az orosz emberijogi biztos Maria Lvova-Belova ellen. Igaz, ennek a szervezetnek az alapító dokumentumát Amerika sosem ratifikálta, ebből tehát nem léphet ki, de az IPCA nevű szervezetből, amely az invázióért felelős vezetők számonkérését vizsgálta, nagyon is kilép. Fontos, hogy Vologya jól érezze... stb, stb.

Hogy mit kért még Vologya, azt később tudjuk meg, a Washington Post mindenesetre azt írja, hogy a gyerekek útját figyelő programot nemcsak leállították, de az eddigi adatait is törölték. Műholdképeket, és egyebeket. Harmincezer ukrán gyerek sorsa szűnt meg Amerika számára, és félő, hogy Ukrajna számára is, nem is beszélve magukról az elraboltakról, akik az erőszakos oroszosítási folyamat tárgyaként most veszítik az őket a múltjukhoz kötő utolsó szálat is.

Ha majd egyszer olyan béke rúgja be az ajtót, amelyben Vologya Donald bácsi beleegyezésével tagadhatja meg az ukrán „ árvák” hazatérését, sok tízezer, más számok szerint több százezer felnőttkorba lépő műorosz keresi majd boldogtalanul a saját identitását, és a családját. Mert persze, hogy itt kizárólag árvákról lenne szó, hazugság. Az Amnesty International megbízottjának egy tizenegyéves fiú mesélte el, hogy az édesanyjával együtt deportálták a Dombasz-ból egy orosz „ nyári táborba”, ahol a mama külön sátorba került, ott kihallgatták, de fiú nem láthatta többé. Az oroszok azt mondták neki, az anyját majd elengedik, de ő marad, nevelőszülőkhöz kerül.

Ez Trumpnak természetesen nem számít, az sem, hogy a program eddig 26 millió dollárba került, és ez a pénz most megy a kukába, az számít, hogy a nemzetközi elfogatóparancs címzettje belement a korlátozott tűzszünetbe, és megígérte, hogy nem támadja az energetikai rendszereket. Trump úgy vélhette, kollégájának ezért jár a jutalomfalat, azaz Putyin bűneinek részleges törlése. Az is természetes, hogy az oroszok a telefonos alku után is lőtték az ukrán rendszereket, dehát az élet bonyolult, főleg ilyen magasságos szinten, ahol egy háborús bűnös legitim módon egyeztet egy elítélt bűnözővel (2024-ben egy new yorki bíróság mondta ki Trumpról, hogy 34 vádpontban „guilty of felony crimes”).

Sok-sok jutifali jön még, amíg Putyin kegyesen beleegyezik abba, hogy csak nagyot nyerjen, de nem mindent, és Trump végre megengedi, hogy a Nobel-békedíj tiszteletét tegye a markában.

Ez most így néz ki. És ha így lesz, több tízezer ukrán család, és gyerek élete beszántása után is még sok-sok kálója lesz a nagyhatalmi békének, amiből, tudjuk, hogyan születnek majd új háborúk.

Szénási Sándor jegyzete az Esti gyors 2025. március 19-ei adásában hangzott el. (Ha appon keresztül éri el oldalunkat, a lejátszó nem jelenik meg, ezért a beszélgetések meghallgatásához, kérjük, lépjen át a klubradio.hu-ra.)