Köszönjük, hogy támogattak minket.
Publicisztika
Centi - Rózsa Péter jegyzete
Publicisztika

Centi - Rózsa Péter jegyzete

Nyugodtan lezárhatná életművét a szétvert oktatási és egészségügyi rendszerrel a háta mögött, a szétlopott akadémiai vagyon, a kifosztott kulturális szféra, a megnyomorított és üldözött független média, a nemkülönben elüldözött tehetséges fiatal szakemberek, a félig kifosztott Nemzeti Bank és még sok ronccsá vált közvagyon ott magasodik, Orbán képzeletbeli ugarán.

Perzsia fogságban - Kárpáti Iván jegyzete
Publicisztika

Perzsia fogságban - Kárpáti Iván jegyzete

A perzsa civilizáció több ezer éves, az iráni nép öntudata mélyebb, mint bármely propaganda. A kultúrájukban, irodalmukban, művészetükben ma is ott lüktet a szabadság eszménye. Sokan egy nyitottabb, emberibb, a világgal párbeszédben lévő országról álmodnak, amely nem a vallási hatalomban, hanem a saját polgáraiban bízik.

Sóhivatal – Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Sóhivatal – Józsa Márta jegyzete

A most az árvíz miatt a sóbányát oldó, tehát a sós víz miatt a környezetet radikálisan átformáló Korond-patak a Kis-Küküllőbe ömlik, az meg a Marosba, amely meg Makónál a Tiszába. Ha sokáig oldja a víz Európa egyik legnagyobb sólelőhelyét, akkor akár a szegedi rakparton is megjelenhetnek sóvirágok. Szóval a problémánk közös, ha elfogadjuk, ha nem.

Parádé! – Neuman Gábor jegyzete
Publicisztika

Parádé! – Neuman Gábor jegyzete

Miért vonulnak fel büszke emberek nagy csinnadrattával? Mert büszkék arra, hogy felvonulhatnak, énekelhetnek, táncolhatnak, megmutathatják magukat a többi embernek, hogy Ők békések, és senkinek sem kell tartani tőlük. Még Orbánnak se, Menczer Tamásnak se, és Rogán Antalnak se.

Gondolatok a kémkedésről - Hardy Mihály jegyzete
Publicisztika

Gondolatok a kémkedésről - Hardy Mihály jegyzete

Georg Spöttle immár több, mint húsz éve haknizik a magyar médiában, az ATV-től kezdve egészen a Pesti Srácokig. Magát hol ex-kommandósnak, hol terrorizmus szakértőnek nevezi, de a mostani kormánymédiában már volt migrációs- és biztonságpolitikai szakértő is.

Arató András: Töltődünk, telítődünk

8/02/2023 15:35

| Szerző: Arató András

Újabb szerző a Szabadság Klubban, ezúttal a Klubrádió berkeiből.

Budapest, 1984. április 26. Kádár János, az MSZMP első titkára meglátogatta az Angyalföldi Akkumulátor és Szárazelemgyárat. Az iparág stratégiai fontosságát volt hivatott aláhúzni Maróthy Lászlónak, az MSZMP Politikai Bizottsága tagjának (egyúttal a Budapesti Pártbizottság első titkárának) és Bereczky Gyulának, az MSZMP KB Agitációs és Propaganda Osztálya alosztályvezetőjének a jelenléte. Hazánk már ekkor a világ élvonalához tartozott a Szokol rádiók energiaellátásában. E készülékek energiaigényét kettő darab 4,5 V feszültség megteremtésére alkalmas laposelem volt hivatott kielégíteni. Mellékhatásként felfutott a befőttesgumi iparunk is, minthogy ezekkel lehetett stabilan rögzíteni egymáshoz a hifit és az áramforrást. Jegyezzük még fel a Szokol készülék azon kiváló tulajdonságát, hogy sem RH, sem URH sáv vételére nem volt alkalmas, megakadályozva ezzel a Szabad Európa Rádió és a Klubrádió kártevését népünk töretlen szellemi fejlődésében.

Váci út 135-139., Akkumulátor- és Szárazelemgyár. Kádár János a Magyar Szocialista Munkáspárt vezetője, középen Herczeg Ferenc igazgató, háttal Maróthy László a Budapesti Pártbizottság első titkára Fabriczki Andrásal,a Budapesti PB
 
Váci út 135-139., Akkumulátor- és Szárazelemgyár. Kádár János a Magyar Szocialista Munkáspárt vezetője, középen Herczeg Ferenc igazgató, háttal Maróthy László a Budapesti Pártbizottság első titkára Fabriczki Andrásal,a Budapesti PB
Fortepan.hu / Album 059
 

Bős & Nagymaros, 1988 – 89.  – Ti is jöttök a tüntire? – kérdezgetik egymást alsós-felsős-gimis gyerekek. Két dologban egyetért az ország döntő többsége: ne épüljön meg a vízlépcső, és elérkezett a Kádár-rendszer bukása.

Arató András
 
Arató András
Fotó: Chikan Erika
 

Debrecen, 2023. 02. 05. Kínai barátaink nertársi segítségével hatalmas lépést teszünk annak érdekében, hogy e sajátosan magyar iparágban visszahódítsuk vezető szerepünket.

Egy szárazelemgyárhoz alapvetően négy dolog szükségeltetik. Energia, víz, kobalt és lítium, valamint munkaerő. Szerencsére egyik sem áll rendelkezésre hazai forrásból, ezért helyezik el a gyáróriást olyan területen, amelyik mindentől nagyjából hasonló távolságban van. Hasonlóan messze. Csak az veszélyezteti az egyensúlyt, ha a hazánk alatt húzódó végtelen kobalt- és lítium mezőkön megkezdődik a kitermelés. A magyar közoktatás is folyamatosan úgy készíti fel a tanulóifjúságot, hogy az alkalmas legyen az üzem segédmunkás-igényeit kielégíteni. A kutatás és fejlesztés fáradságos munkájával nekünk nem kell foglalkoznunk, azt elvégzik helyettünk is távol-keleti barátaink.

Hét évtizeddel azután, hogy a honnak jólétet hozó korabeli program megteremtette a Kárpát-medencében a vas- és acél országát, országunk vezetői újrafogalmazzák identitásunkat: mi leszünk az akkumulátorok országa! Harmincöt évvel ezelőtt talán tévedtünk a vízlépcső ügyében, de az egypártrendszert illetően biztosan nem.

Gyerünk, emberek, ne maradjon egy cella sem üresen!

Rádiózni Sokol?
 
Rádiózni Sokol?
Fotó: Arató András
 

 

Címlapi fotó: Arató András