
Tagosítás - Szénási Sándor jegyzete
Ukrajna igazán egy szót sem szólhat, amiért az amerikaiak a háta mögött tárgyalják le az oroszokkal a tűzszünet, és majd a béke kérdését is, mert az Unió is kiskorú státusban van. Nincs köze a nagyok dolgához, akkor se, ha amúgy az az ő legsajátabb dolga lenne: a végén megmondják neki, hogy merre hány óra, és alászolgája.

Maffiaállam mozgalmas hétköznapjai - Kárpáti Iván jegyzete
Most, hogy Matolcsy ment és a belpolitikai helyzet is kiélezett, nem kizárt, hogy példát statuálnak velük, megmutatják, hogy üldözi a korrupciót a jó cár, akit átvertek a bojárok. A rendőrség mindenesetre nyomoz. Azt persze nem tudhatjuk, hogy ez nem egy tárgyalási stratégia része-e. Nyomásgyakorlás az állami szerveket felhasználva, hogy esetleg ebből az űrből is látható vagyonból, mennyi kerüljön át az uralkodó családhoz.

A zebra, a legerősebb állat - Dési János jegyzete
Nem véletlen, hogy a zebra annyira népszerű mostanában. Például a zebratartásra igencsak alkalmas klímájú Hatvanpuszta zsebdiktátora, esetleg magyar hangja és brieftaschnija – Mészáros – zebrákat tart. Mert a zebra menő. Annyit érsz, amennyi zebrád van.

Nőválasztás – Józsa Márta jegyzete
Az utált adófizetésnek volna egy nem gyakran hangsúlyozott eszmei tartalma is. A kincstárba befizetett összeg arra is jogosít, hogy beleszóljon az adófizető a közügyekbe. Na de aki nem fizet, az ne is kérdezzen – mondhatja később egy férj, főnök vagy épp az a Holdról is látszó alak, aki lassan egyszemélyben lesz megmondója annak is, hogyan főzzük a paprikás krumplit.

Fantázia-torna Matolcsyval – Dési János jegyzete
Matolcsy, a fia és barátai, rokonai, üzletfelei talán csak pár száz vagy pár ezer milliárdot tüntettek el a közösből. De Matolcsy nem szerelte le a kapcsolókat, és valószínűleg a Pride-ra sem látogat ki, nincs is semmiféle botrány. Jó, az ÁSZ munkatársai próbálkoznak, de valószínűleg ők sem fogják idén a prémium-feltételeket teljesíteni, ha még egy hiányzó százmilliárdos tételt találnak.

Nagyon nagy a baj – Selmeci János jegyzete a túlélési gyakorlathoz
Szó sincs arról, hogy mi újságírók valamiféle hősök lennénk, viszont egy jogállam, egy szabad társadalom elengedhetetlen részei. Normálisan megélni ebből a munkából már rég nem lehet – higgyék el, hogy az idősebb kollégáim a 2007-es fizetésükért dolgoznak – és újra meg újra felmerül bennünk, hogy ebben a rendszerben, meg a közösségi média korában egyáltalán meg tudunk-e felelni az újságírói minimumnak, tudunk-e kérdezni, tudjuk-e ellenőrizni még a hatalmat, tudunk-e igazat írni.

Állami vacak vs. túlélés - Rózsa Péter jegyzete
Magyar Villamos Művek 2023 elejétől 2024 októberéig nagyjából 8,5 milliárd forint értékben jelentetett meg hirdetéseket. Ami a lényeg, ennek az összegnek körülbelül a háromnegyede kifejezetten kormánypárti médiumokhoz ment. Ehhez képest a napi 150-200 ezres hallgatottságú Klubrádió félévente kénytelen gyűjteni.

Beszélgetés Vologyával - Szénási Sándor jegyzete
publiSok-sok jutifali jön még, amíg Putyin kegyesen beleegyezik abba, hogy csak nagyot nyerjen, de nem mindent, és Trump végre megengedi, hogy a Nobel-békedíj tiszteletét tegye a markában.
A béke illúziója - Kárpáti Iván jegyzete
1/10/2024 18:03
| Szerző: Kárpáti Iván/Klubrádió
| Szerkesztő: Lőrincz Csaba
Izrael is megosztott, az ország biztonsága mindenkinek prioritás, viszont minden más vita tárgya, így Netanjahu miniszterelnök politikája is. Ameddig háború van, addig ő is hatalmon van, de ha ő bukik, egyáltalán nem garantált a béke.
A félreértések elkerülése végett fontos ezekben a viharos napokban rögzíteni: Haszán Naszrallah halálának nem csak Izraelben örültek. Szunnita muszlimok tömegei ünnepeltek például Szíriában, ahol a síta Hezbollah szörnyű dolgokat követett el a polgárháború idején. A terrorszervezet Libanont is túszul ejtette. Állam az államban, délen szociális rendszert tart fenn és mellette erősebb fegyveres erőt, mint maga az ország. Innen támadja Izraelt, az elmúlt hetekben, már több mint 100 ezer embert kellett kitelepíteni a zsidó állam északi részén. Naszrallah a hírek szerint 50 méter mélyre épített bunkerében figyelte, ahogy az izraeli hadsereg döbbenetes hatékonysággal pusztítja a szervezetét. Annyira magabiztos volt, hogy nem mozdult. Ilyen mélységben lévő objektumot nem lehet még egy 1 tonnás bunkerromboló bombával sem megsemmisíteni. Úgyhogy az izraeli légierő rögtön egymás után néggyel, gyakorlatilag leásott. A nemzetközi sajtóban ezt a harcot Izrael nem nyerheti meg, hiszen a képek borzalmasak. A bunker sűrűn lakott terület alatt volt, ez a taktika része, a Hezbollah és a Hamász gondolkodás nélkül használja élő pajzsnak ártatlanok ezreit. Kevés olyan hadsereg van a világon, amelyik előre szól, hogy hol csap le, az izraeli ilyen, mégis sok a civil halott. Ez egy háború, az pedig a front. A fejünkben az él a csatákról, hogy azokat végtelen mezőkön vívják, lövészárkok futnak párhuzamosan, időnként valaki előretör, a másik visszavág, ahogy azt Ukrajnában látjuk. A másik probléma, hogy Izrael a világ talán egyetlen országa, amelyiknek mindenki meg akarja mondani, hogy meddig mehet el saját védelmében. Megnézném, hogyan reagálnának a leghangosabbak, ha városaik és falvaik tucatjait kellene evakuálni a rakétazápor miatt. Ezzel együtt Izrael is megosztott, az ország biztonsága mindenkinek prioritás, minden más vita tárgya, így Netanjahu miniszterelnök politikája is. Ameddig háború van, addig ő is hatalmon van, de ha ő bukik, egyáltalán nem garantált a béke. Hiába csapták most le a Hezbollah fejét, hiába szerzett súlyos sebeket a Hamász, a Közel-Keleten soha nem lehet azt mondani, hogy valami egyszer s mindenkorra meg van oldva. Újabb és újabb generációk fogják megvívni ugyanazt a háborút.
Kárpáti Iván jegyzete az Esti gyors 2024. október 1-jei adásában hangzott el.