Szijjártó: kormány nem akarja tönkretenni országunk gyönyörű tájait szélerőművekkel
24/07/2024 12:36
| Szerző: Klubrádió
| Szerkesztő: Bárkay Tamás
Az atomerőmű jobb lesz.
A nukleáris ipar, a napenergia-ipar és az autóipar átállása a három fő pillére Magyarország hosszú távú gazdasági növekedésének – idézi az MTI Sziijjártó Pétert, aki ezúttal Bukarestben, a Transzatlanti Energia- és Klímaügyi Együttműködési Partnerség (P-TECC) rendezvényén szólalt fel.
Az eseményen a miniszter hangsúlyozta, hogy Magyarország nem rendelkezik jelentős kőolaj- vagy földgázmezőkkel, sem tengerparttal, a kormány pedig nem akarja „tönkretenni országunk gyönyörű tájait szélerőművekkel”, így mindössze két lehetőség van arra, hogy nagy mennyiségben, megbízható és fenntartható módon áramot lehessen előállítani: a nukleáris energia és a napenergia.

Szijjártó szerint a nukleáris energiával kapcsolatban számos „ideológiailag motivált” vita zajlik, de örül annak, hogy az EU-s tagállamok többsége és az Egyesült Államok is atomenergia-párti.