Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
A lényeg

Orbánt még a DPK-összejövetelen is testőrök védték

22/09/2025 19:51

| Szerző: Klubrádió

 | Szerkesztő: Bárkay Tamás

De a TEK nem bontja ki a részleteket.

Szombaton gyűltek össze az Orbán Viktor által életre hívott digitális polgári körök képviselői a Papp László Sportarénában, az arénába csak a meghívott DPK-tagok léphettek be.

Az eseményről a miniszterelnök a Facebook-oldalán fotósorozattal számolt be. Ezek között bukkant fel egy olyan fénykép, amely azt örökítette meg, hogy Orbán Viktor egy nagyobb csoport közepén szelfizik egy résztvevővel. Íme: 

 
Orbán, TEK
Facebook/Orbán Viktor
 

A képet felkapták a közösségi médiában, és a miniszterelnök korábbi programjairól készült képek alapján azt állították, hogy Orbánt nem csupán egy spontán összeverődött csoport veszi körül, hanem a testőrei is – írja a 24.hu, amely ennek örvén megkérdezte a Terrorelhárítási Központot hogy valóban a TEK emberei láthatók-e a fényképen.  A TEK válaszában azt írta: a miniszterelnök védeleméhez kapcsolódó konkrét intézkedések nem nyilvánosak. 

A lap által megkérdezett szakértő szerint a képen látható testőrök az úgynevezett közeli védelmet ellátó egység tagjai lehettek, ám a TEK nyilvánvalóan nagyobb létszámmal látta el a személyi védelmet és biztosította a helyszínt.