„Palackvisszaváltással
A lényeg

Megvan a közoktatásért felelős államtitkár, lesz közoktatási tartalomfejlesztésért felelős miniszeri biztos is

23/05/2026 15:09

| Szerző: Klubrádió

 | Szerkesztő: Vikár Anna Flóra

Kókayné Lányi Marietta, a Gyermekek Háza alternatív iskola alapítója Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter szerint olyan szemléletet képvisel, amely az elfogadásra, a személyre szabott támogatásra épül. A tárcavezető bejelentéséből kiderült az is, hogy Csapodi Csaba személyében miniszteri biztosa lesz a közoktatási tartalomfejlesztésnek.

"Az új Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium olyan szemléletváltáson dolgozik, amely egyszerre jelent gyermekközpontú gondolkodást, jövőképes tudást és 21. századi iskolát" – írta Lannert Judit tárcavezető Facebook-bejegyzésében, amelyben bejelentette:

"Kókayné Lányi Marietta közoktatásért felelős államtitkárként, Csapodi Csaba pedig közoktatási tartalomfejlesztésért felelős miniszteri biztosként dolgozik majd az oktatás megújításáért és a magyar gyerekek jövőjéért."

Kókayné Lányi Mariettáról Lannert azt írta, közel negyven éve dolgozik azért – pedagósuként, tanítóként, intézményalapítóként –, hogy az iskola valóban a gyermekekről szóljon, és olyan pedagógiai szemléletet képvisel, amely az elfogadásra, a személyre szabott támogatásra és a tanulás örömére épül. A miniszter hozzátette, különösen fontos Kókayné számára az inkluzív oktatás és az SNI gyermekek támogatása.

»"Azon szeretnék dolgozni, hogy közoktatásunk méltányos, egyenlő hozzáférést biztosítson minden tanuló számára. Nézzünk szembe közösen a közoktatás kihívásaival, és együtt, pedagógusok, diákok, szülők keressünk válaszokat, megoldásokat"« – idézte Lannert az államtitkárt.

Csapodi Csaba közgazdász, matematikatanár, egyetemi oktató és kutatóról pedig azt írta, az elmúlt 25 évben a közoktatás és a tanárképzés számos területén szerzett tapasztalatot, tanított középiskolában és egyetemen, részt vett tanterv- és tankönyvfejlesztésben, érettségi vizsga átalakításában, valamint hazai és nemzetközi oktatási projektek vezetésében.

"Különösen fontosnak tartom, hogy egyszerre érti a tanári hivatás mindennapi valóságát és az oktatáspolitikai rendszerszintű kihívásokat is" – írta Lannert, aki Csapoditól is idézett:

»"Legfontosabb célom, hogy hosszútávú közoktatási stratégiát alkossunk Magyarország számára, melynek középpontjában a gyerekek és a pedagógusok állnak."« 

A miniszter szerint a közoktatás megújítása az előttünk álló egyik legfontosabb és legösszetettebb feladat és bejegyzésében megköszönte a két szakembernek, hogy vállalták a feladatot.