Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
A lényeg

Lemondott a mentős szakszervezet elnöke

21/10/2025 21:17

| Szerző: Klubrádió

 | Szerkesztő: Vikár Anna Flóra

Emlékezetes, tavaly kirúgták Lengyel Tibort a mentőszolgálattól, miután a vezetőség szerint kiszivárogtatott egy adatlapot, amelyen látszott, órákon át nem sikerült mentőt küldeni egy trombózisos beteghez. A korábbi munkáltatóval kapcsolatos jogvitájával indokolta távozását a szakszervezettől.

Azonnali hatállyal lemondott posztjáról a Magyarországi Mentődolgozók Szövetségének (MOMSZ) elnöke, Lengyel Tibor – derült ki a szakszervezet bejegyzéséből.

Lengyel Tibor a Facebookon megjelent közleményben olyan körülményekkel indokolta döntését, amelyek azt őt ért támadások és az Országos Mentőszolgálattal való jogvitája, valamint annak következményei miatt alakultak ki. A szakszervezeti vezetőt tavaly nyáron azután bocsátották el a mentőszolgálattól, hogy az RTL Híradó bemutatott egy adatlapot, amely szerint több mint három órán keresztül nem küldtek mentőt egy trombózisos beteghez. Ugyan az adatok többsége ki volt takarva, a mentőszolgálat vezetése tudta azonosítani az esetet és a fotót készítő mentőápolónak, illetve a szerintük az azt kiszivárogtató Lengyel Tibornak is felmondtak, pedig utóbbi szakszervezeti vezetőként ráadásul törvényi védelem alatt állt.

Lengyel lemondásával egy időben intézkedett egy rendkívüli közgyűlés soron kívüli összehívásáról, amelyen megválaszthatják a szövetség új elnökét.