Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
A lényeg

Gulyás Gergely is "kapott" egy alapítványt

4/06/2021 09:10

| Szerző: Klubrádió

A legfrissebb Magyar Közlöny szerint újabb közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványt hozott létre Orbán Viktor, "a Makovecz Campus Alapítvány alapító jogait pedig Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter kapta", írja a 444.hu.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem kiürített és elhagyott falai között „nemzeti tudásparkot” hoznak létre, aminek feladata a magyar humán- és élettudományok fejlesztése, tehetséggondozási programok működtetése, a pedagógus, egészségügyi és szociális ágazatokban lévő, kötelező továbbképzések szervezése, valamint a Collegium Professorum Hungarorum és a Piliscsabai Collegium létrehozása lehet majd, írja az Index.

A kormány ilyen alapítványokba szervezte ki a felsőoktatást, jelentős mennyiségű állami vagyont adva a megbízható embereivel feltöltött kuratóriumok kezelésébe, emlékeztetett rá a 444.