Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
A lényeg

Már pénzmosással is gyanúsítják a Szőlő utca volt igazgatóját

11/11/2025 12:02

| Szerző: Klubrádió

 | Szerkesztő: Vikár Anna Flóra

A nyomozó ügyészség szerint a prostitúcióra bírt nehéz sorsú fiataloktól származó több mint 100 millió forintos bevételt két budapesti ingatlan és két nagyértékű gépkocsi vételárába fektette a volt igazgató, amelyeket névleg a társa tulajdonolt.

A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség a Szőlő utcai javítóintézet volt igazgatóját és élettársát immár jelentős értékre üzletszerűen elkövetett pénzmosás bűntettének és pénzmosás vétségével is gyanúsítja – közölte kedden a Központi Nyomozó Főügyészség.

Mint ismert, az igazgatót és élettársát májusban tartóztatták le, emberkereskedelem és kényszermunka bűntettének gyanúja miatt. Azóta bővült a gyanúsítási tételek köre: az igazgatót, aki olyan nehéz sorsú fiatalokat bírt rá prostitúcióra, ezzel összefüggésben meggyanúsították hűtlen kezeléssel és hamis magánokirat felhasználásával is – hiszen az áldozatokat a jelek szerint tényleges munkavégzés nélkül foglalkoztatta a Szőlő utcában –, illetve meggyanúsították több rendbeli közfeladati helyzettel visszaélés bűntettével és lőfegyverrel visszaélés bűntettével.

Az újabb megalapozott gyanú lényege szerint a Budapesti Javítóintézet korábbi vezetője az emberkereskedelem és kényszermunka bűntettének elkövetése során a társával – a sértettek korábbi hátrányos szociális helyzetét és a közöttük lévő befolyási viszonyt kihasználva, magas szintű anyagi biztonságot és egzisztenciát ígérve – három nehéz sorsú személyt prostitúciós tevékenység folytatására, majd az így megszerzett bevételük átadására bírta rá.

A gyanúsítottak az így megszerzett legalább 108,6 millió forint eredetét úgy leplezték, hogy ebből legalább 49,3 millió forintot két budapesti ingatlan és két nagyértékű gépkocsi vételárába fektették, úgy, hogy azokat ne lehessen a volt igazgatóhoz kötni. Az ingatlanok és a gépjárművek tulajdonosa névleg a volt igazgató társa lett, akit egyébként 10 évvel ezelőtt még szociálisan rászorultként tartott nyilván Budapest Főváros Kormányhivatala.

A fennmaradó összegeket a gyanúsítottak a mindennapi szükségleteikre fordították, továbbá a volt igazgató több mint 59,2 millió forintot a lakásán és a javítóintézeti irodájának páncélszekrényében készpénzben, valamint több bankszámlán tartott. A gyanú szerint ebből újabb ingatlant terveztek vásárolni a társa nevére.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Vagyon-visszaszerzési Hivatala a készpénzt, a bankszámlákon lévő pénzeket és a gépkocsikat lefoglalta, illetve gondoskodott az ingatlanok zár alá vételéről.

Az ügynek továbbra is két gyanúsítottja van, a volt igazgató és élettársa letartóztatását ügyészi indítványra november 29-ig hosszabbította meg a nyomozási bíró.