Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
A lényeg

Kizárták az orosz elnökválasztásról Putyin kihívóját

8/02/2024 12:15

| Szerző: Klubrádió

Szabálytalanságokra hivatkozva nem indulhat a jövő havi orosz elnökválasztáson Vlagyimir Putyin egyetlen kihívója, Borisz Nagyezsgyin.

Nem indulhat a márciusban tartandó orosz elnökválasztáson a háborúellenes Borisz Nagyezsgyin. A 444 összefoglalója szerint ahhoz, hogy a hatvanéves politikus a Polgári Kezdeményezés párt jelöltjeként szavazólapra kerülhessen, a központi választási bizottságnak jóvá kellett volna hagynia az általa összegyűjtött több mint százezer támogató aláírást tartalmazó listát. A Választási Bizottság azonban az aláírások tizenöt százalékát - kilencezer darabot - érvénytelennek nyilvánított, így Nagyezsgyin párezer név híján már nem éri el a regisztrációhoz szükséges számot.

A portál kitér arra is, hogy Nagyezsgyin szinte a semmiből jött, de az igazi ellenzék felsorakozott mögötte, és a népszerűsége kilőtt.

Azonban csak olyan jelölt indulhat a választáson, akinek jelölését a Kreml jóváhagyja. Nem okozott tehát nagy meglepetést – kommentálta a portál –, hogy két napra rá az orosz központi választási bizottság szabálytalanságokat talált Nagyezsgyin támogató aláírásainak listájában, és most, nem egészen egy héttel később a kizárás híre sem.

Orosz elnökválasztás
 
 Az orosz ellenzéki Polgári Kezdeményezés elnökjelöltségére pályázó Borisz Nagyezsgyin katonafeleségekkel találkozik Moszkvában 2024. január 11-én. Az elnökválasztást március 15-17-én tartják Oroszországban. Fotó: MTI/AP/Alekszandr Zemljanyicsenko
 
Legfrissebb híreink