Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
A lényeg

Júniusig letartóztatásban marad a japán anya meggyilkolásával gyanúsított férfi

7/03/2025 15:19

| Szerző: Klubrádió

Letartóztatásban marad a 43 éves férfi, akit azzal gyanúsítanak, hogy megölte japán állampolgárságú volt feleségét egy budapesti lakásban – írja a 24.hu

A lap megkeresésére Szabó József, a Fővárosi Törvényszék szóvivője elmondta, hogy a bíróság június 6-ig hosszabbította meg az előre kitervelt emberöléssel gyanúsított férfi letartóztatását.

A 24.hu értesülései szerint a letartóztatásban lévő ír férfi elismerte, hogy rosszban volt gyerekei anyjával, de azt állította, hogy nem ő ölte meg. Ha bebizonyosodik a bűnössége, akár életfogytiglant is kaphat.

Január 29-én meghalt egy japán nő egy V. kerületi lakásban, ahol tűz is volt. A rendőrség első vizsgálatai alapján kizárták az idegenkezűséget. Azonban a Patent Egyesület szerint a Budapesten élő, két kisgyerekét egyedül nevelő nő, aki 2023 májusában kért tőlük jogi segítséget, rettegett az őt korábban hosszú ideig bántalmazó volt férjétől, és vissza akart térni szülőhazájába a gyerekeivel, amihez az apa nem járult hozzá. Több feljelentést tett volt férje ellen, jelezte, veszélyben érzi az életét, de a hatóságok nem léptek közbe.

Kedden a rendőrség bejelentette, hogy fordulat volt az ügyben, és mégis gyilkosságként kezelik, a gyanúsított pedig az áldozat volt férje, akit őrizetbe is vettek. Sőt, a rendőrség elnézést is kért, amiért Facebook-oldalukon az őket számonkérő kommentelőket megkérdőjelezhető stílusban osztották ki.

Közölték, a férfi, miután reggel a gyerekekkel együtt elhagyta a lakást, valahol átöltözött, magát kámzsával és sisakkal álcázva tért vissza a helyszínre. A lakásban megölte a nőt, távozott, majd újra átöltözve tért megint vissza, amikor hívta a 112-t. A hétfőn elvégzett igazságügyi orvosszakértői boncolás bántalmazásra utaló nyomokat talált.

(Kiemelt kép: Patent Egyesület / Facebook)