Jövő héten kerül a parlament elé a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslat
17/06/2026 14:47
| Szerző: Klubrádió
Jövő héten beterjesztjük az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló jogszabályokat - közölte Magyar Péter.
A kormányfő hangsúlyozta: a hivatal elsődleges feladata az elmúlt húsz év közvagyont érintő visszaéléseinek feltárása, a korrupciós és vagyonkimentési konstrukciók kivizsgálása, valamint a jogellenesen megszerzett közvagyon visszaszerzésének jogi támogatása lesz. "A közpénz visszanyeri közpénz jellegét" - zárta a bejegyzést a kormányfő.
A benyújtott jogszabály-javaslatot a tavaszi ülésszak vége miatt rendkívüli ülésen tárgyalhatja majd az Országgyűlés.
A Tisza kampányígérete közt szerepelt, hogy felállítja a hivatalt, melynek feladata az elmúlt évtizedek – különösen az elmúlt húsz év – közvagyont érintő visszaéléseinek feltárása és a jogellenesen megszerzett vagyonok visszaszerzése lesz.
A hivatal feltárná a korrupciógyanús ügyeket és a közpénzek útját, vizsgálná a vagyonkimentési konstrukciókat és a közpénzből felépített céghálózatokat, szükség esetén belföldön és külföldön is megkísérelné a vagyonelemek visszaszerzését, jogi, pénzügyi és nyomozati eszközökkel támogatná a közvagyon visszavételét. A Tisza azt is ígérte, hogy a visszaszerzett vagyont közcélokra fordítja.

