Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
A lényeg

Hiába győzködték, kisétált az államtitkár a gyermekvédelemről szóló ülésről

11/11/2025 14:26

| Szerző: Klubrádió

 | Szerkesztő: Vikár Anna Flóra

Fülöp Attilát eleve Pintér Sándor helyett hallgatta volna meg a Népjóléti Bizottság. Igaz, úgy is határozatképtelen lett volna, mivel a kormánypárti képviselők nem jelentek meg.

Kivonult a gyermekvédelem helyzetéről szóló bizottsági ülésről Fülöp Attila gondoskodáspolitikáért felelős államtitkár.

Az Országgyűlés Népjóléti Bizottságát Pintér Sándor belügyminiszternek kellett volna tájékoztatnia, a tárcavezető azonban előre jelezte, nem vesz részt az ülésen, leginkább arra hivatkozva, hogy november 25-én lesz az éves miniszteri meghallgatása, amin a megjelenés számára kötelező, ott tehát egyébként is válaszolna minden felvetődő kérdésre. Így maga helyett küldte Fülöpöt.

Az ülésen nem jelentek meg a kormánypárti bizottsági tagok sem, illetve távol maradt a mi hazánkos Dúró Dóra és az mszp-s Komjáthi Imre is.

Varga Zoltán, a bizottság DK-s elnöke így az ülés elején jelezte, hogy a testület egyelőre határozatképtelen, a napirendet sem tudják elfogadni, de várnak még, hátha befut néhány tag. Ekkor Fülöp meg is indult az ajtó felé, mire Varga emelt hangon odaszólt: Legyen már magában annyi mersz! – idézte a 24.hu. A bizottsági elnök megpróbálta rábírni Fülöpöt, hogy ne meneküljön, ha már Pintér nem jött el, legalább ő ismertesse a minisztérium álláspontját a gyermekvédelem helyzetéről. Ebből néhány perces szóváltás kerekedett, amelyben Fülöp jórészt a házszabályra hivatkozva ismételte, hogy az ülés úgyis határozatképtelen. 

Ezután Dobrev Klára, a DK elnöke is megjelent a teremben, ő is megpróbálta maradásra és szóra bírni Fülöpöt, aki ugyan azt mondta, a kormány nem menekül a vita elől, mégis távozott. Ezután nem sokkal Varga megállapította a határazképtelenséget.

Dobrev az ülés után egy Facebook-videóban arról beszélt, a kormány a Szőlő utcai botrány kirobbanása óta próbálja eltussolni az ügyet, Pintér Sándor szerinte lapít, szinte eltűnt a közéletből az utóbbi időben. 

"Nem engedtek felszólalni a parlament plenáris ülésén, nem engedték, hogy felálljon a vizsgálóbizottság és most a Népjóléti Bizottság ülését is bojkottálták, de nem baj, mert nem állunk le [...] nem fogjuk őket kiengedni a nyomás alól" – mondta Dobrev, aki egyébként nem tagja az Országgyűlésnek, hiszen az Európai Parlamentben képviselő.