Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
A lényeg

Egy floridai férfi szerint a Biblia nem gyerekeknek való, betiltatná az iskolákban

28/04/2022 07:07

| Szerző: Klubrádió

Chaz Stevens floridai aktivista petíciót nyújtott be az állam összes iskolakerülete számára, melyben azt kéri, hogy tiltsák ki a Bibliát az iskolákban a tantermekből, a tananyagokból és a könyvtárakból is, mivel szerinte az nem gyermekeknek való tartalom. Emellett minden olyan könyvet is kitiltatna az intézményekből, amelyek a Bibliát idézik.

A férfi indoklásában azt a törvényt hozta fel, melyet márciusban fogadtak el Florida államban, és lehetővé teszi, hogy a szülők megvétózzanak bizonyos oktatási segédanyagokat. A törvény előzménye, hogy több szülő tiltakozott a szexuális nevelésre használt, LMBTQ-témákat is tárgyaló könyvek ellen – írja a 444.hu.

Pixabay
 

Stevens az akcióvábal a képmutatásra akarja felhívni a figyelmet. Szerinte ugyanis ezen az alapon a Biblia sem való kiskorúaknak, hiszen teljesen hétköznapi módon számol be gyilkosságokról, házasságtörésről, szexuális erkölcstelenségről és közösülésről, de nemi erőszak, csecsemőgyilkosság, bestialitás és kannibalizmus is előfordul benne