1,2 milliárd forintért igazolt brazil csatárt a Fradi
3/09/2024 20:39
| Szerző: Klubrádió
| Szerkesztő: Szikora Gábor
Egybehangzó szerb és magyar sajtóértesülések szerint 3 millió euróért, mintegy 1,2 milliárd forintért vásárolt játékost a Fradi.
A klub honlapja szerint a 25 éves csatár, akit a Partizan Beogradtól hoztak el, korábban a hazáján kívül Japánban, Kínában és Azerbajdzsánban is játszott. A szerb bajnokságban 27 mérkőzésen 17 alkalommal talált be tavaly. „A klub szempontjából ez egy jelentős nap, mert a legnagyobb értékű átigazolást vittük végbe. Saldanha bizonyította, hogy nagyon gólerős, sokoldalú játékos. Teljesen más profilt képvisel, mint a két másik csatárunk” – mondta Hajnal Tamás sportigazgató az MTI beszámolója szerint.
A Ferencváros nem árulta el a transzfer pontos összegét, de Hajnal Tamás a klub sportigazgatója megerősítette, hogy az FTC legnagyobb értékű átigazolásáról van szó. A Nemzeti Sport és a szerb Sportal információi szerint a brazil csatárért 3 millió euró (1,2 milliárd forint) körüli összeget fizetett az FTC a belgrádiaknak, ezzel ő lett a magyar élvonal történetének legértékesebb játékosa és az övé lett az NB I legdrágább átigazolása.
A Fradi bajnokként a Bajnokok Ligájában kezdte a szezont, de a dán Midtjylland elleni, a 3. selejtezőkörben 3-1-es összesítéssel kiesett. Ezután az Európa Ligában a bosnyák Borac Banja Luka elleni két döntetlen után 11-esekkel jutott tovább a csoportkörbe. A Fradi az Európa-liga főtábláján legalább 8 meccset játszik, Hajnal utalt is arra, hogy sok meccsük lesz.
