Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
Publicisztika
Autogramgyűjtők - Hardy Mihály jegyzete
Publicisztika

Autogramgyűjtők - Hardy Mihály jegyzete

Erre a fotóra is hatványozottan igaz, hogy egy kép többet mond el száz vagy ezer szónál. Nekem végtelenül megalázó és méltatlan, amit a kép üzen. A magyar szuverenitásra olyan rátartian büszke Orbán Viktor, mint egy tinédzser rajongó egy popkoncerten vagy egy focimeccsen hajbókol az amerikai elnöknek.

Amerikából jöttek - Szénási Sándor jegyzete
Publicisztika

Amerikából jöttek - Szénási Sándor jegyzete

A jegyzőkönyv kedvéért: a szankciók alóli mentesség ügyében a magyar fél részéről először az hangzott el, hogy az időkorlát nélküli, majd amikor a Reuters fehér házi forrásokra hivatkozva egy évet írt, némi tagadás után Szíjjártó azt mondta, hogy a tárgyaláson időkorlát nem hangzott el. A többi tehát költészet.

Közös képviselő – Józsa Márta jegyzete
Publicisztika

Közös képviselő – Józsa Márta jegyzete

Na most tegyük fel, hogy van egy háromgyerekes roma család, a szülők nyolc általánost végeztek, mindketten dolgoznak, összegyűjtöttek, netán örököltek annyit, hogy ha összehúzzák a nadrágszíjat, akkor vehetnek 3 százalékos kamatozású hitellel egy házat egy faluban. Csakhogy…

Forrás hűs, tiszta vize – Szénási Sándor jegyzete
Publicisztika

Forrás hűs, tiszta vize – Szénási Sándor jegyzete

Ha jól értjük a kormánymédiát, és jól értjük, akkor az ukrán már csak olyan, hogy szeret valamit felépíteni, majd lerombolni, ebben leli kedvét, hiába, az a fajta. Hogy a káosz nagyobb legyen, ami nyilván cél is, a nyilvánossá tett listán szereplők némelyike közli, hogy ő egyáltalán nem is regisztrált. Egyes vélemények szerint lista sincs, vagyis szivárgás sem történt, az egész egy kamu. Ebben a megtervezett tohuvabohuban a kormánytábornak egymást lefejelő igazságokat kell elhinnie, amiben persze gyakorlata van már.

A duma bojkottja, avagy mindenki fogja be a pofáját – Selmeci János jegyzete
Publicisztika

A duma bojkottja, avagy mindenki fogja be a pofáját – Selmeci János jegyzete

Szóval ne töltögessen le a nép egyszerű gyermeke pártos appokat, mert fel fogja hívni a Vadhajtásos faszi, és elküldi az anyjába, szépen kussolva el lehet menni szavazni, kivéve ha állami, vagy Mészáros Lőrinc dolgozó, vagy közmunkás az ember, mert akkor abban is segítünk, de a választás napjáig csak ne aktivistáskodjon, meg nemzet hangjázzon, meg előválasztgasson senki, mert megírjuk, hogy hova jár a mocskos ukrán gyereke óvodába.

Córesz - Rózsa Péter jegyzete
Publicisztika

Córesz - Rózsa Péter jegyzete

Az átlagnyugdíj szégyenszemre 226 ezer, ha marad a korábbi számítási mód, akkor 373 ezer forint lenne. Meg inkább szembeötlő a különbség az öregségi nyugdíjasoknál, ahol az átlagos nyugdíj 246 ezer helyett ma 405 ezer forintnál tartana.

Mi lesz akkor miniszterelnök úr, hogy ha mégis lesz Pride? - Selmeci János jegyzete

17/04/2025 18:03

| Szerző: Selmeci János/Klubrádió

 | Szerkesztő: Lőrincz Csaba

Kedves hallgatók, fogadjanak velem. Két tippem is van, az egyik az, hogy hiába ment át a parlamenti bizottságon, végül nem fogják megtiltani a szivárványos zászlót középületekre helyezését, a másik pedig az, hogy ha mégis betiltanak egy zászlót, akkor a Fidesz jövőre elveszít a választást.

2025. április 17. Selmeci János jegyzete - Esti gyors (2025. április 17., csütörtök)
02:48
00:00

A dolog egyrészt a túltolásról szól. Amikor valaki nagyon szórakoztató egy társaságban jól érezzük magunkat, de a sikertől megrészegült viccelődő elkezd olyan poénokat tolni, amitől az egész kellemetlenné válik, végül pedig már senki sem fog emlékezni arra, hogy az elején még jókat nevettünk. A mi vicces fiúnk ráadásul attól fél, mert a közvélemény kutatásokból talán ezt olvasta ki, hogy a társaság esetleg ki akarja utálni, aki pedig ettől fél, nem csoda, hogy nem érzi a határokat.  

A másik része az, hogy mi végre tartjuk a parlamentet, hogy elégedettebb lesz-e a kormányzással bárki attól, hogy az egyik önkormányzatnál dolgozó anyja nem lesz minden nappal egyre homoszexuálisabb az épületen lengedező szivárványos zászló láttán, viszont legalább továbbra is rosszul keres, és egy egyre ritkábban közlekedő vonattal jár haza, miközben az ország vezetői a renitens, csak azért is szivárványos önkormányzatokkal hadakoznak a valódi problémák megoldása helyett? A magyar törvényhozás a napokban betiltott egy gyűlést, amely során emberek színes ruhákba öltözve szoktak táncolni, majd hazamennek. Mégis ki fogja ettől tényleg jobban érezni magát, miközben Donald Trump és Nagy Márton együtt verik szét a gazdaságot?

Pláne mi lesz akkor, és én ezt vetettem volna fel tanácsadói helyében a miniszterelnöknek, hogy ha még ez sem sikerül? Mi lesz akkor, hogy ha mégis lesz Pride? Ha a fizetésem is kevés, és még a melegek is vonulhatnak, akkor mégis mi szükség van őrá?

A magyar egyetemista azért füvezik, a gimnazista azért szívja a betiltott Elf Bart a magyar rendőrrel együtt, mert az állam nem tudja ezeket megakadályozni, hiába írnak a törvényekbe akármit, a piros lámpán is átmegyünk, ha nem jön keresztbe senki. Demokráciákban meg az ahhoz hasonló rendszerekben egyszerűen nincs elég rendőr a polgárok szabadságának korlátozásához, nálunk ahhoz sincs elég, hogy négy lezárt hídból mindre jussanak, vagy össze tudják szedni a nyolcban az utcán áruló drogdílereket.

Szóval, ha kimegy 50 ezer ember a betiltott Pride-ra akkor mi lesz? Szétverni őket ugye azért bőven veszélyes túltolás? Százezres bírságok? Hát majd a Soros kifizeti nekik, és vidáman vonulhatnak a b*zik, pedig a miniszterelnök kijelentette, hogy nem fognak. Talán mégsem mindenható? Talán ennél fontosabb dolgokat sem tud megoldani? Talán elboldogul ez az ország nélküle is?

Selmeci János jegyzete az Esti gyors 2025. április 17-ei adásában hangzott el. (Ha appon keresztül éri el oldalunkat, a lejátszó nem jelenik meg, ezért a beszélgetések meghallgatásához, kérjük, lépjen át a klubradio.hu-ra.)