Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
A lényeg

Rogán minisztériuma nőnapi csokrokra milliókat, magyarnóta-versenyre százezreket költött

7/05/2025 18:54

| Szerző: Klubrádió

Közzétette ötmillió forint alatti szerződéseinek listáját a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda és Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési tárcája is.

Ezekből kiderül, írja a hvg.hu, hogy Rogán minisztériuma például 3,5 millió forintért rendelt nőnapi virágokat a tárca női dolgozói részére, míg Navracsicsék ezt megoldották 385 ezer forintból. Ehhez hasonló, bruttó 3,5 milliós összeget költöttek „rejtjelező eszköz és tartozékainak beszerzésére” a közigazgatási minisztériumnál.

A Kabinetirodánál kisebb összegeket támogatási céllal is osztottak, így jutott például 800 ezer forint egy „nemzetközi magyarnóta-népdal verseny” szponzorálására. 

A Rogán-tárca listáján van még egy érdekes, ingyenes tétel is. Eszerint a Honvédség vitéz Szurmay Sándor dandárja eteti-itatja „térítésmentesen” például a kormányülésen résztvevőket. Ez persze csak nekik van ingyen feltüntetve, a Honvédségnek nyilván költség. 

A lista szerint ingyen van az a rendszeres, az EU-val kapcsolatos szakértői tanácsadás, amit immár 2018 óta nyújt a tárcának Mario Henrique de Almeida Santos David. Ő egy portugál jobboldali politikus, volt EP-képviselő és államtitkár, valamint Orbán Viktor barátja. 

A kormányfő méltatta így, „igaz barátjaként”, amikor 2016-ban kitüntette Lisszabonban „a magyar érdekek támogatásáért” a Magyar Érdemrend középkeresztjével. Ahogy a Szabad Európa írta, Mario David fia, Pedro Vargas David szerzett 2021-ben többségi tulajdonrészt az Euronews hírszolgáltatóban – emellett a fiú Jászai Gellérttel és a 4iG-val is üzletelt, sőt közös tőkealapot vezetett a magyar állami Eximmel.

(Kiemelt kép: MTI/Szigetváry Zsolt)