Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
Magyarország választ
múlva
A lényeg

Pintér Sándor 3,125 százalék esélyt lát arra, hogy belügyminiszter marad

26/02/2026 18:20

| Szerző: Klubrádió

Több mint 3,1 százalék esélyt lát arra Pintér Sándor, hogy a választások után is belügyminiszter marad – ezt saját maga mondta a 444-nek egy teniszklub előtt.

A portál azután kérdezett rá, , hogy Lázár János építési és közlekedési miniszter azt mondta, Pintér Sándor visszavonulását tervezi.

A miniszter – aki idén júliusban lesz 78 éves – el is magyarázta, hogyan jött ki a különös szám. Szerinte a választás kimenetele 50-50 százalék. Ha Orbán Viktor győz, akkor is csak 50 százalék az esélye, hogy felkéri őt a folytatásra. Ha ez megtörténik, a 78 éves politikusnak át kell esnie egy orvosi vizsgálaton, aminek szintén fele-fele a kimenetele. Ezt követi a család vétójoga, ami tovább felezi az esélyt, végül pedig a saját döntése jön, ami szintén kétesélyes.

(Kiemelt kép: MTI/Hegedüs Róbert)