A lényeg

Milák Kristóf világbajnok 100 méter pillangón is!

24/06/2022 18:49

| Szerző: Klubrádió

Megszerezte második aranyérmét a budapesti vizes vb-n a 22 éves olimpiai bajnok, a 200 után 100 pillangón is ő lett a legjobb.

A világcsúccsal megnyert 200 méter pillangó után a rövidebb, 100 méteres távon is aranyérmes lett Milák Kristóf a budapesti úszó-világbajnokságon.

Férfi 100 méter pillangó

1. Milák Kristóf 50.14
2. Mizunuma Naoki (Japán) 50.94
3. Joshua Liendo Edwards (Kanada) 50.97

Miláknak egyébként ez a kevésbé erős száma. A 100 méter pillangó Caeleb Dressel felségterülete, az amerikai nyert a 2017-es budapesti és a 2019-es kvangdzsui világbajnokságon (előbbin Milák második, utóbbin negyedik lett) és a tavalyi tokiói olimpián is övé lett az arany, ahol nagy csatában, világcsúcsot úszva előzte meg a magyart.

A budapesti vb-n azonban Dressel az 50 méter pillangót még megnyerte, aztán egészségügyi okok miatt visszalépett a tornától.

Milák azt mondta a középdöntő után, hogy „az idén többet készültem a százra, mint korábban bármikor, sokkal több ezzel kapcsolatos feladat volt az edzéseken, de még mindig nem érzem teljesen a magaménak ezt a számot, hiszen például teljesen más technikát igényel, mint a kétszáz”.

Szintén a vb eseményei közé tartozik, hogy Szabó Szebasztián negyedik helyen végzett 50 méter gyorson. A 26 éves magyar úszó óriási egyéni csúcsot úszott, 21.60 másodperces idővel zárt. Szabó végig harcban volt a dobogóért, végül a benyúlásnál a francia Maxime Grousset három századdal jobbnak bizonyult nála. A versenyt a brit Benjamin Proud nyerte.

(via 444, kiemelt kép: MTI/Illyés Tibor)