Támogassa személyi jövedelemadója 1%-ával a Klubrádiót 2026-ban is
A lényeg

Magyar: Orbán Viktor teljesen kifosztaná az államkasszát még az utolsó héten

5/05/2026 08:27

| Szerző: Klubrádió

A Tisza birtokába került kormányhatározat alapján a leköszönő Orbán-kormány teljesen kürítené az államkasszát - írta közösségi oldalán Magyar Péter. A leendő miniszterelnök szerint a cél már nemcsak a leszerződött, még a ki nem fizetett pénzek elköltése, hanem új kötelezettségek vállalása is minél nagyobb összegben. A kötelezettségvállalásokra és eszközbeszerzésekre vonatkozó kontrollt teljesen megszüntették, és szabaddá tették a pénzszórást.

A Tisza arról is értesült, hogy az Orbán-kormány saját friss számítása szerint még az újabb pénzszórás nélkül is a GDP 6,8 százalékára emelkedne az államháztartás idei hiánya. Mindez jóval meghaladja a 3,9 százalékos hivatalos hiánycélt, de még a később 5 százalékra megemelt kormányzati hiányprognózist is.

Magyar Péter azt ígéri, a megalakuló Tisza-kormány azonnal visszaállítja a költségvetés felelős pénzügyi gazdálkodását, megállítja az adófizetői pénzek elherdálását, véget vet a lopásnak, pazarlásnak. Minden minisztériumnál, minden költségvetési intézménynél, minden állami vállalatnál azonnal áttekintik a kiadásokat és szerződéseket, különösen a beruházások, beszerzések esetében.

Magyar egyúttal felszólította a minisztériumi vezetőket, hogy az új kormány megalakulásáig semmilyen új kötelezettséget ne vállaljanak, és csak a normál működéshez szükséges kifizetéseket teljesítsék, ellenkező esetben nem csak politikai felelősséget kell vállalniuk.

Lehet krokodilkönnyeket hullatni, bűnbánatot színlelni, de a magyar emberek kirablóinak nincs bocsánat - tette hozzá.