Izrael-díjjal tüntetik ki Trumpot
30/12/2025 20:52
| Szerző: Klubrádió
| Szerkesztő: Bárkay Tamás
Izrael és a zsidó nép érdekében tett kiemelkedő erőfeszítéseiért.
Izrael és a zsidó nép érdekében tett kiemelkedő erőfeszítéseiért Izrael-díjjal tüntetik ki Donald Trump amerikai elnököt – jelentette be Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök az amerikai elnökkel tartott megbeszélését követő közös sajtótájékoztatójukon Floridában.
Az izraeli kormányfő úgy fogalmazott, hogy Trump elnök „számos hagyománnyal szakított”, de az emberek később meglepetésükre megállapították, hogy „végtére talán mégis igaza volt”.
Benjámin Netanjahu szerint ezért Izrael is szakítani fog egy hagyománnyal, és Trumpot egy olyan díjjal fogja kitüntetni, amelyet eddig még sosem nyújtottak át olyan embernek, aki nem rendelkezik izraeli állampolgársággal. Azt mondta, erről Joáv Kis oktatási miniszter tájékoztatta telefonon. Az Izrael-díj a zsidó állam legrangosabb kitüntetése. (MTI)
