Magyarország választ
múlva
2026-os tavaszi túlélési gyakorlat - Klubrádió
A lényeg

Gulyás olyan kutatásokat lát, amelyek a kormánypártok abszolút többségi győzelmét mutatják

2/04/2026 10:43

| Szerző: Klubrádió

 | Szerkesztő: Bárkay Tamás

"Ha volt is ilyen szakma, az halott” - mondta a közvélemény-kutatásokról.

Az Európai Bizottság felszólította Magyarországot, hogy függessze fel a védett üzemanyagárat, a magyar kormány ezt visszautasította - tudatta a kormányinfón Gulyás Gergely, aki szóba hozta: látják, hogy a Tisza Párt gazdasági szakértője az árstopok és a védett árak kivezetéséről beszél, de a miniszter szerint csak azért nem érzékelhető a drágulás, mert a kormány fenntartja a védett árat.

Gulyás szerint ha annyira spórolni kell az üzemanyagon, hogy a munkába járást sem javasolja az Európai  Bizottság, végképp érthetetlen, hogy miért kellene a kormánynak kivezetnie a védett üzemanyagárat.

Kormányinfó
 
Gulyás egy korábbi kormányinfón. Fotó: Máthé Zoltán
 

Később a közmédia riportere a közvélemény-kutatásokról kérdezte Gulyást arról, hogy mit lát, hány mandátumot szerezhetnek a kormánypártok az egyéni körzetekből. A miniszter nem javasolja, hogy bárki a kutatásokra építsen, „ha volt is ilyen szakma, az halott”, fogalmazott. Azt mondta, olyan kutatásokat lát, amelyekből

a kormánypártok abszolút többségi győzelmét érzékeli.

A kormányülés egy komoly esemény, ott ezért nem volt szó  Szabó Bence, Gundalf és a tiszás informatikusok titkosszolgálati ügyéről. A felvetésre, hogy a kormány oldalán nyilvánosságra hozták Gundalf kihallgatását, Gulyás azt válaszolta: a hatóságok végzik a feladatukat. Hogy miért nem hozzák nyilvánosságra a teljes felvételt, azt válaszolta, hogy ez ügyben a szolgálatokhoz kell fordulni. 

Tudatta, hogy hogy a Fidesz nem tárgyalt a Mi Hazánkkal a jelöltjeik visszaléptetéséről, de nem is volt ilyen szándék a kormánypártban.

A sajtó azért foglalkozik a tiszás informatikusok ügyével, hogy eltereljék a figyelmet Panyi Szabolcsról - tudatta ugyancsak.

A Fidesznek nincs kapcsolata Vogel Evelinnel - közölte Gulyás. Arra a kérdésre, hogy miért állhatott érdekében az ukránoknak az, hogy beépüljenek a Tisza Pártba, azt válaszolta, hogy az, hogy az az ukránok érdeke, hogy ne a Fidesz legyen kormányon. De akkor miért állt az ukránok érdekében, hogy adatokat szivárogtassanak ki és ezzel ártsanak a Tiszának? Ki lopta el az adatokat? – kérdeztek vissza , amire a miniszter azt válaszolta, hogy a Tisza Párt jelentős segítséget kapott az ukránoktól, és egy ezzel kapcsolatos nemzetbiztonsági jelentés hamarosan meg fog jelenni.

A kérdésre, hogy miért kellett Szijjártó Péternek Pavel Szorokin orosz energiaügyi miniszterhelyettestől érveket kérni, Gulyás azt válaszolta: szerinte a kormány álláspontja eddig is világos volt, szerinte az, hogy Szijjártó kivel, miért és miről beszél, azt tőle kell megkérdezni. Gulyás szerint a világ leglogikusabb dolga, hogy az oroszokkal való kapcsolatokat ne az energetika terén szűkítse az Európai Unió.

Úgy tudja, az USA fogja bejelenteni, hogy J. D. Vance amerikai alelnök Budapestre látogat-e, ő nem erősítette meg vagy cáfolta ezt a sajtóértesülést.

Arról, hogy Trump belengette: az Egyesült Államok kilépne a NATO-ból, a miniszter azt mondta, úgy gondolja, az amerikai elnök beszédének leiratából látszik, hogy a NATO nincs veszélyben, de a NATO csak az Egyesült Államokkal együtt erős. (A Telex nyomán)