A Magyar Nemzet már elő is vette Majka szponzorait
23/07/2025 08:42
| Szerző: Klubrádió
| Szerkesztő: Bárkay Tamás
Azt viszont nem említik, hogy az egyik szponzor tulajdonosa speciel annyira NER-közeli, hogy Orbán Sáráékkal ment nyaralni.
„Nem hatotta meg Majka szponzorait a Campus Fesztiválon történt botrány: a Hell, az OTP és a One Magyarország hallgatásba burkolózott az ügyben” – kezdi kedd esti cikkét a Magyar Nemzet. Azt írják, hogy mindhárom vállalatot megkeresték még kedden délelőtt, hogy megtudják: „mi a véleményük arról, hogy szponzorált énekesük Orbán Viktor miniszterelnök fejbe lövésével viccelődött”, választ azonban egyik vállalattól sem kaptak.
A Magyar Nemzet-cikk megjelenését követően az OTP Bank azt közölte, nem kaptak megkeresést tőlük a témában. Egyben arról tájékoztattak, hogy az OTP Bank nem szponzora Majkának, éppen ezért a bank nem kommentálja a koncerten történteket.
Mint ismeretes, Majkát a Campus Fesztiválon a Csurran, cseppen című dala végén, amelyben Bindzsisztán miniszterelnökét mímeli, a színpadon „lelőtték”. Ezek után a kormányzati kommunikáció rátámadt, azt állítva, hogy ezzel Orbán Viktort szimbolizálta.
A kormánylap cikkében sorra veszik Majka bevételi forrásait, hangsúlyozva, hogy a zenész a One Magyarország nagykövete, a cég eseményein is fel-feltűnik. Azt viszont nem említik, hogy a One tulajdonosa a Jászai Gellért-féle 4iG, Jászai meg speciel annyira NER-közeli, hogy családostul Orbán Sáráékkal volt nyaralni a Maldív-szigeteken.
