A kereskedelmi láncoknak egy hetük van – figyelmeztetett Orbán a Kossuthon
7/03/2025 07:44
| Szerző: Klubrádió
| Szerkesztő: Bárkay Tamás
A miniszterelnök szerint ma még úgy tűnik, hogy Brüsszelben vétózott, de rá fognak jönni, hogy nincs pénz.
"Most az amerikaiak megérkeztek és ők is azt mondják, hogy legyen béke. De a 26 tagország ez ellen dolgozik – tudatta szokásos pénteki "rádióinterjújában" Orbán Viktor, aki szerint az unióban szeretnék a háborút folytatni.
Kijelentette: ha Európa amerikai támogatás nélkül folytatja a finanszírozást, akkor az utolsó fillérünk is rámegy a háborúra. Ukrajna, mint állam nem működik. Vagyis nemcsak a hadsereget, de az államot is finanszírozni kellene – mondta, hozzátéve: "Ma még úgy tűnik, hogy vétóztam, de hetek kérdése és rá fognak jönni, hogy ezekre a célokra nincsen pénz." Szép dolog a segítség, de úgy nem lehet segíteni, hogy közben Európa tönkremegy – jegyezte meg.

Nem gatyáznék, igyekszek gyorsan tető alá hozni – mondta a véleménynyilvánító szavazásról Orbán. Szerinte fontosak ezek a népszavazások, példának azt hozta fel, hogy a migrációt sem tudták volna enélkül megállítani és rezsitámogatás sem lenne már.
A jó hír hogy haladnak, a rossz hír, hogy nem elég gyorsan – mondta Orbán a kereskedelmi láncok árcsökkentéséről. Szeretné elkerülni a hatósági árak bevezetését, de ha nem csatlakozik mindenki, akkor ezt kénytelenek megtenni. Az árak nem emelkednek, az árakat emelik – tette hozzá. A kereskedelmi láncoknak még egy hetük van – figyelmeztette az érintetteket Orbán.
Szóba kerültek a jó öreg guruló dollárok is. A USAID-támogatásokról azt mondta: a magyar gazdaság teljesítményéhez az kell, hogy érkezzenek külföldről pénzek. Ezeket általában örömmel fogadjuk. Vannak jó és vannak rossz dollárok. Van, aminek a befolyásszerzés a célja. Ezek rossz, korrupt dollárok. Orbán szerint a korrupt dollárok nem csak az Egyesült Államokból, hanem Brüsszelből is érkeztek. Utóbbi azért háborítja fel jobban, mert az a mi pénzünk is. És van még egy harmadik kassza. Ez a Soros-hálózat.
