220 millió forintnyi üzemanyagot kocsikáztak el a parlamenti képviselő tavaly a kontónkra
26/05/2025 07:09
| Szerző: Klubrádió
| Szerkesztő: Bárkay Tamás
A kormánypárti rekorder az egyenlítő két és félszeresét is megtehette volna az üzemanyagra költött összegből.
2024-ben több mint 220 millió forintot tankoltak el a parlamenti képviselők – írja a Blikk.
Mint írják, tavaly is a kormánypárti képviselők költötték a legtöbb pénzt üzemanyagra. A rekorder a sátoraljaújhelyi Hörcsik Richárd, aki 4 millió 459 ezer forintot költött üzemanyagra. 7 literes átlagfogyasztással, a NAV által közölt tavalyi üzemanyagárakkal számolva ez az összeg 105 ezer kilométer megtételére lehet elegendő,
ami több mint az egyenlítő 2,5-szerese.

Szép helyezést ért el Bánki Erik (3 millió 478 ezer forint)m Kósa Lajos (3 millió 230 ezer forint)m Pócs János (3 millió 224 ezer forint). A kontót természetesen az adófizetők állták.
Az ellenzéki politikusok közül Dudás Róbert, jobbikos képviselő költötte a legtöbbet, ő a ranglista 14. helyére fért fel a maga 2 millió 974 ezer forintjával.
