„Klubrádió

Archívum

Keresés az archívumban

Galaxis kalauz (2024. április 03., szerda 15:00)

Műsorvezető:
Timár Ágnes

2024. április 03., Szerda 15:00

A fotografikus memóriától, az élmény alapú információrögzítésen át, a vaku memóriáig vezetett a Galaxis kalauz ezen a héten.

Útközben a hatástalan reklámok túlsúlyáról, a tanulási stratégiák kialakításához szükséges önismeretről és az agyunk robotpilóta üzemmódjáról is beszélgettünk.

Vendégek:

Debreceni János reklámszakember, szakfordító

Lantos Mihály tanulás módszertani szakértő

Élni jó (2023. június 17., szombat 12:05): Vecsei H. Miklós és Simon Renáta

Műsorvezető:
Kadarkai Endre

2023. június 17., Szombat 12:05

Előbb Vecsei H. Miklós színművész mondta el, miért fontos az őszinteség. Szerinte egy dolog számít: hogy igaziak legyünk. Beszélt arról, hogy mit érezhetnek azok a gyerekek, akiknek elváltak a szüleik és miképp kell, vagy nem kell megbocsátani.
Simon Renáta táncművész 4 éves kora óta balerina szeretett volna lenni. Kitartását, tánc iránti imádatát és tehetségét sok próbálkozás és elutasítás után siker koronázta. Korábban sokszor szorongott, ha színpadra kellett lépnie és az önbizalma sem volt a helyén. Jelenleg a "Mozdulj a lelkedből" csoportját vezeti, ahol mozgáson alapuló önismereti módszerrel segít feldolgozni a gátlásokat és felszabadítani testet-lelket. Emellett a Piros Orr Bohócdoktorok alapítvánnyal az északkeleti régióban látogatja a kórházakat, hogy megváltoztassák azt a légkört, melybe a beteg gyerekek belekényszerülnek.

Szerepvállalás (2023. április 01., szombat 13:00)

Műsorvezető:
Bíró Bori

2023. április 01., Szombat 13:00

40 órás ingyenes online kurzust indít a Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium három egyetemmel közösen. Az ELTE, a Miskolci Egyetem és a Pannon Egyetem képzésének célja, hogy megismertesse a résztvevőkkel a társadalmi innovációs projekteket, és felkészítse őket a társadalmi innovációs menedzser szerepére. A kurzus tematikájában a társadalmi innováció definíciós keretei mellett önismeret, kommunikáció- és konfliktuskezelés, változásmenedzsment, problémamegoldás, valamint marketing és forrásszervezési modulok is szerepelnek. A képzésről Dr. Fehérvölgyi Beáta, a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának dékánja mesélt.

A legtöbb társadalmi innovációs ötlet megvalósítása a megfelelő mentorálás vagy szakmai támogatás hiánya miatt hiúsul meg. A társadalmi innovációs menedzser-képzés folytatása egy mentorhálózat, ahova azokat várják, akiknek szívügye a társadalmi problémák megoldását célzó projektek felkarolása, és akik rendelkeznek mentorálási, tanácsadói ismeretekkel, tapasztalatokkal. A hálózat működését koordináló Hárfa Alapítvány elnöke, Hollósi Szabolcs a műsor második felének a vendége.

 

Ki merem mondani (2022. augusztus 31., szerda 19:00)

Műsorvezető:
Sugár Ágnes

2022. augusztus 31., Szerda 19:00

A 2022. január 26-ai adás ismétlése:

Ki merem mondani – Beszélgetések a szabadságról. 4. rész

Ugye ismerik a tréfásnak szánt mondást, amikor valakitől megkérdezik, hogy hogy van és az illető azt válaszolja, hogy jól, röviden jól. És hosszabban? – jön a következő kérdés. – Hosszabban? Hosszabban nem jól – így a válasz. Régi igazság, hogy mi magyarok jók vagyunk panaszkodásban. Ami fakadhat egyszerű rossz szokásból, de ha nem vigyázunk és eleget gyakoroljuk, mint minden szokás, ez is szemléletünk, világlátásunk fontos részévé válhat. Ebben az adásban  állandó szakértőinkkel beszélgettünk még a manipulációról és annak hatásairól, a kontroll igényről, de beszéltünk a jelenlét, vagyis a pillanat megtapasztalásáról és az önismeret néhány más lehetőségéről is

Megszólal:

Síklaki István szociálpszichológus, 

Mayer Máté csalás és párterapeuta, 

Komár Lajos buddhista tanár, 

Tarr Bence László filozófus, kulturális antropológus

Ki merem mondani (2022. július 20., szerda 19:00)

Műsorvezető:
Sugár Ágnes

2022. július 20., Szerda 19:00

A 2021. december 8-ai adás ismétlése:

Beszélgetések a bennünk élő félelmeinkről. 7.rész

Ennek az adásnak a középpontjában az én vizsgálata áll. De eddig is azt vizsgáltuk, hiszen eddig is abból indultunk ki, amit magunkra vonatkoztatunk, amivel azonosítjuk magunkat, amit megélünk. És hogy mindezek megértése, feltérképezése lenne az én vagy önismeret. Igen ám, de ki az az én, aki azonosít, aki vonatkoztat, aki megél? Hogy ez fából vaskarika, vagyis képtelen kérdés? Nem tudom. Megnézzük, hogy a példáink és a válaszaink közelebb visznek-e valamiféle mélyebb megértéshez. Hiszen végül is ez lenne a sorozat célja.

Megszólalók:

Síklaki István szociálpszichológus

Szendi Gábor kutató, klinikai pszichológus

Mayer Máté család- és párterapeuta

Komár Lajos buddhista tanár

Ki merem mondani (2022. június 22., szerda 19:00)

Műsorvezető:
Sugár Ágnes

2022. június 22., Szerda 19:00

A 2021. november 10.-i adás ismétlése:

A műsor 3. részében arról volt szó, hogy hogyan épül fel a saját személyes valóságunk, amivel aztán azonosulunk, sokszor olyannyira, hogy azt fogadjuk el egyedül igaznak. És ha kritika vagy bántás éri ezt az egyedülinek elfogadott igazságunkat, azt személyes sérelemként éljük meg. Hogyan nézzük másként a világot? Hogyan érezzük a helyünkön magunkat benne? Hol kezdődik az önismeret?

A műsorban megszólalt:

Síklaki István szociálpszichológus
Mayer Máté család és párterapeuta
Komár Lajos buddhista tanár
Széles Tamás ókatolikus pap

Ki merem mondani (2022. január 26., szerda 19:00)

Műsorvezető:
Sugár Ágnes

2022. január 26., Szerda 19:00

Ki merem mondani – Beszélgetések a szabadságról. 4. rész

Ugye ismerik a tréfásnak szánt mondást, amikor valakitől megkérdezik, hogy hogy van és az illető azt válaszolja, hogy jól, röviden jól. És hosszabban? – jön a következő kérdés. – Hosszabban? Hosszabban nem jól – így a válasz. Régi igazság, hogy mi magyarok jók vagyunk panaszkodásban. Ami fakadhat egyszerű rossz szokásból, de ha nem vigyázunk és eleget gyakoroljuk, mint minden szokás, ez is szemléletünk, világlátásunk fontos részévé válhat. Ebben az adásban  állandó szakértőinkkel beszélgettünk még a manipulációról és annak hatásairól, a kontroll igényről, de beszéltünk a jelenlét, vagyis a pillanat megtapasztalásáról és az önismeret néhány más lehetőségéről is

Megszólal:

Síklaki István szociálpszichológus, 

Mayer Máté csalás és párterapeuta, 

Komár Lajos buddhista tanár, 

Tarr Bence László filozófus, kulturális antropológus

            

                 

                 

Ki merem mondani (2021. december 08., szerda 19:00)

Műsorvezető:
Sugár Ágnes

2021. december 08., Szerda 19:00

Beszélgetések a bennünk élő félelmeinkről. 7.rész

Ennek az adásnak a középpontjában az én vizsgálata áll. De eddig is azt vizsgáltuk, hiszen eddig is abból indultunk ki, amit magunkra vonatkoztatunk, amivel azonosítjuk magunkat, amit megélünk. És hogy mindezek megértése, feltérképezése lenne az én vagy önismeret. Igen ám, de ki az az én, aki azonosít, aki vonatkoztat, aki megél? Hogy ez fából vaskarika, vagyis képtelen kérdés? Nem tudom. Megnézzük, hogy a példáink és a válaszaink közelebb visznek-e valamiféle mélyebb megértéshez. Hiszen végül is ez lenne a sorozat célja.

Megszólalók:

Síklaki István szociálpszichológus

Szendi Gábor kutató, klinikai pszichológus

Mayer Máté család- és párterapeuta

Komár Lajos buddhista tanár

Ki merem mondani (2021. november 10., szerda 19:00)

Műsorvezető:
Sugár Ágnes

2021. november 10., Szerda 19:00

Beszélgetések a bennünk élő félelmeinkről. 3. rész 

Téma: Hogyan épül fel a saját személyes valóságunk, amivel aztán azonosulunk, sokszor olyannyira, hogy azt fogadjuk el egyedül igaznak. És ha kritika vagy bántás éri ezt az egyedülinek elfogadott igazságunkat, azt személyes sérelemként éljük meg. Hogyan nézzük másként a világot? Hogyan érezzük a helyünkön magunkat benne? Hol kezdődik az önismeret?

MEgszólalók:

Síklaki István szociálpszichológus

Mayer Máté család és párterapeuta

Komár Lajos buddhista tanár

Széles Tamás ókatolikus pap.

Örömzene (2020. december 08., kedd 21:00)

Műsorvezető:
Ámon Betti

2020. december 08., Kedd 21:00

Vendégünk, témánk:

 

- Közvetlenül a márciusi karantén időszak előtt fejezte be Palya Bea legújabb szerzői lemezének felvételeit, amelynek címe: Élet Az album. Klubrádiós bemutatóján a dalok születéséről, új élethelyzetéből fakadó inspirációkról, önismeret fejlesztésről, az élet szeretetéről, a mostanra megváltozott mindennapok megéléséről beszélgettünk az Örömzenében. Ebben az esetben is pozitívan.