Érkezik az első alkotmánymódosító csomag, a tartalma: a közérdekű vagyonkezelő alapítványok (kekvák) vagyona állami, nemzeti tulajdon lenne, kihúzzák a szőnyeget az úgynevezett Szuverenitásvédelmi Intézet alól, és bevezetnék, hogy senki nem lehet kormányfő két cikluson túl. Vendégünk volt Majtényi László alkotmányjogász.
Zöldmezős kormány- és adminisztráció építés folyik, ez, és a valódi gazdasági, szerződéses, és politikai örökség feltárása eltart egy darabig, Orbán idején pár cserével csak folytatni kellett. A szimbolikus politika is folytatódik, de, főleg a parlamenti döntésekkel konkrét lépések is történnek. Türelmetlen-e a társadalom? Tóth Szilárd János politológust kérdeztük.
Az előző kormány 2022-ben nem ismerte fel, hogy amikor Európa egzisztenciális fenyegetéssel kerül szembe, akkor az árulókat megbüntetik – hangzott el a Magyar Külügyi Intézet által szervezett pódiumbeszélgetésen, ahol a magyar külpolitika mozgásterének változásairól vitázott Szent-Iványi István volt nagykövet, korábbi külügyi államtitkár, Ablonczy Bálint, a Károli Gáspár Református Egyetem tanára és Baranyi Tamás Péter, a Külügyi Intézet stratégiai igazgatója. Kárpáti János összeállítását hallhatták.

