Köszönjük, hogy támogatják a Klubrádiót
Reggeli gyors

Ligeti: Lázár János ingatlanjai évközben szexuális életet élnek, és minden év január 31-ére fialnak még két-három telket

2/02/2026 10:42

| Szerző: Klubrádió

"A politikusi vagyonnyilatkozatok csak azt mutatják meg, hogy mennyire nézi a NER hülyének az embereket" - mondta a Reggeli gyorsban a Transparency International jogi igazgatója. Bár Ligeti Miklós szerint idén legalább azt megtudtuk, hogy Orbán Viktornak nagyon sokba kerül Hatvanpuszta, mert ahhoz képest, hogy havi több mint hétmilliót keres gyakorlatilag üres a bankszámlája.

2026. február 02. Reggeli gyors - Ligeti Miklós 2026.02.02.
07:31
00:00
A jogász szerint a rendszer évek óta változatlan módon működik, és alkalmatlan arra, hogy választ adjon az alapvető kérdésekre: honnan származik a politikusok vagyona, kihez tartozik, és arányban áll-e a bevallott jövedelemmel. Ugyanakkor egy újdonság kiderült. „Végül is egy igazságot csak megtudtunk: Hatvanpuszta nagyon sokba kerül a miniszterelnöknek, mert egy fillért nem tud megtakarítani a havonta több mint hétmilliós fizetéséből. Nyilván a zebráknak az Írországban kaszált friss fű az drága táp, azt azért ide kell valahogy hozni” – fogalmazott.

Ligeti Miklós szerint a vagyonnyilatkozatok fokozatosan legitimálják a „nem tudni, milyen úton szerzett” vagyonokat. Példaként említette, hogy egyes politikusok ciklusról ciklusra újabb és újabb ingatlanokat tüntetnek fel, mindig csak az előző bevalláshoz képest mutatva minimális növekedést. „Olyan ez, mint amikor valaki minden mérésnél csak azt nézi, hogy az előző súlyához képest mennyit hízott, és nem azt, hogy honnan indult” – mondta.

Ligeti kitért Rogán Antal többmilliárdra becsült találmányi díjára is, amely szerinte ugyancsak jól példázza a rendszer abszurditását. Úgy fogalmazott: a világ egyik legokosabb politikusa, egy magyar Edison áll a propaganda ügyek élén, hiszen mennyi pénzt kaszál a senki által nem látott feltalálásából.

A Transparency International jogi igazgatója szerint a rendszer működésképtelensége nem technikai, hanem politikai akarat kérdése. Felidézte: az Európai Bizottság a jogállamisági feltételességi eljárásban konkrét elvárásokat fogalmazott meg a vagyonnyilatkozatok ellenőrizhetőségével kapcsolatban, ezek azonban továbbra sem teljesülnek. Valódi változást az hozna, ha az Integritás Hatóság érdemi adathozzáférést kapna a vagyonnyilatkozatok ellenőrzéséhez, és ha a valótlan vagy hiányos bevallások büntetőjogi következményekkel járnának. Ennek hiányában a rendszer továbbra is csak díszlet. „Amíg Lázár Jánosnak ingatlanjai évközben szexuális életet élnek, és minden év január 31-ére fialnak még két-három telket, addig mindennek nincs értelme” - mondta.

Szóba került Magyar Péter ígérete is, amely szerint egy esetleges kormányváltás után nemcsak a politikusokat, hanem családtagjaikat is vagyonosodási vizsgálat alá vonnák. Ligeti Miklós szerint ennek lenne értelme, mivel a vagyon jelentős része nem elrejtett offshore konstrukciókban, hanem ingatlanokban, járművekben, bankszámlákon jelenik meg, és utólag is feltárható.

„Mi várjuk ezeket a vagyonosodási vizsgálatokat, és csőre húzott töltőtollal készülünk a feljelentések aláírására” – tette hozzá.

Az interjút a fenti lejátszóra kattintva hallgathatják meg. (Amennyiben appon keresztül érik el oldalunkat, a lejátszó nem jelenik meg, ezért kérjük, lépjenek át a klubradio.hu-ra.)

Reggeli gyors/interjú Ligeti Miklóssal
2026.02.02., hétfő 7.42
Riporter: Herskovits Eszter, Selmeci János