George Harrison-hétvége
9/11/2025 06:11
| Szerző: Klubrádió
A “csendes Beatle” első, slágerlitás saját dala 56 éve jelent meg. Ezt tucatnyi meghatározó felvétel előzte meg és követte, amelyekből most hétvégén egy szépen kötött csokrot átnyújtunk a Zebrádió hallgatóinak. Hallgassa Ön is a Klubrádió zenei csatornáját!
George Harrison 1943. február 25-én született Liverpoolban, a Beatles tagjai közül ő volt a legfiatalabb – és november 29-én lesz 24 éve, hogy már nincs köztünk. Az 1950-es évek közepén ismerte meg Paul McCartneyt, aki 1958 februárjában beajánlotta az akkor még The Quarrymen nevű együttesbe. A banda később nevet váltott és The Beatles-ként vált világhírűvé. 1959-ben George egy rövid ideig mint villanyszerelő tanonc dolgozott, ami a későbbiekben igen hasznosnak bizonyult: ő értett legjobban az erősítőkhöz és más berendezésekhez a Beatlesben.
A zenekar dalainak többségét John Lennon és Paul McCartney írta, ám az 1965 utáni albumokon legalább egy vagy két Harrison-kompozíció is mindig szerepelt. Így az 1969-ben megjelent “Something” nem az első Harrisson-szerzemény volt, de a legelső, amely a brit slágerlista legjobb 5 dala közé bekerült.
A Beatles-albumokra felkerült dalok csak egy részét képezték Harrison évek során felgyűlt szerzeményeinek, így első szólólemezének dalait nem volt nehéz összegyűjtenie, sőt ez lett a rockzene történetének első tripla lemeze.
George Harrison részt vett az 1980-as évek végi szupergroup, a Traveling Wilburys megalakításában Roy Orbison-nal, Jeff Lynne-nel, Bob Dylan-nel és Tom Petty-vel, de ezt megelőzően és a Wilburys rövid, 3 éves pályafutását követően is aktív maradt – szólóban és koprodukcióban egyaránt. Nem kisebb zenészekkel játszott együtt, mint Gary Moore, vagy Eric Clapton. Fiatalon, 58 évesen hunyt el és hagyta hátra azt a sokszínű életművet, amelynek főbb állomásait ezen a hétvégén bemutatjuk a Zebrádióban.

Albumok:
1970 All Things Must Pass
1973 Living in the Material World
1974 Dark Horse
1975 Extra Texture (Read All About It)
1976 Thirty Three & 1/3
1979 George Harrison
1981 Somewhere in England
1982 Gone Troppo
1987 Cloud Nine
2002 Brainwashed
George Harison hétvége – az akciót illusztráló zenék szórásterve:
Szombat, november 8.
8 és 9 óra között: Traveling Wilburys – Where Were You Last Night (km. George Harrison)
9 és 10 óra között: George Harrison – When We Was Fab
10 és 11 óra között: George Harrison – What Is Life
11 és 12 óra között: Traveling Wilburys – Dirty World (km. George Harrison)
12 és 13 óra között: George Harrison – Cheer down
13 és 14 óra között: Traveling Wilburys – End of The Line (km. George Harrison)
14 és 15 óra között: Al Di Meola - Here Comes The Sun
15 és 16 óra között: George Harrison – Dark Horse
16 és 17 óra között: George Harrison – P2 Vatican Blues (Last Saturday Night)
17 és 18 óra között: George Harrison – Any Road
18 és 19 óra között: George Harrison – Bangla Desh
19 és 20 óra között: George Harrison – Devil’s Radio // Tom Petty – I Won’t back down (km. George Harrison)
20 és 21 óra között: Beatles - Taxman
Vasárnap, november 9.
8 és 9 óra között: George Harrison – Ding Dong, Ding Dong
9 és 10 óra között: Beatles - Something
10 és 11 óra között: Jeff Healey Band - While My Guitar Gently Weeps
11 és 12 óra között: George Harrison – Give Me Love
12 és 13 óra között: George Harrison – Got My Mind Set on You
13 és 14 óra között: George Harrison – My Sweet Lord
14 és 15 óra között: Traveling Wilburys – Last Night (km. George Harrison)
15 és 16 óra között: George Harrison – Run So Far
16 és 17 óra között: George Harrison – Devil’s Radio
17 és 18 óra között: George Harrison – Brainwashed
18 és 19 óra között: George Harrison – Pisces Fish
19 és 20 óra között: Traveling Wilburys – Handle with Care (km. George Harrison)
20 és 21 óra között: George Harrison – All Those Years Ago
